Były bramkarz Stomilu poleci do Kataru!

2022-11-12 19:33:36(ost. akt: 2022-11-12 19:37:13)
Kacper Tobiasz, bramkarz Stomilu

Kacper Tobiasz, bramkarz Stomilu

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ Bramkarz Legii Warszawa Kacper Tobiasz pojedzie z reprezentacją Polski do Kataru, by pomóc w treningach, ale nie będzie oficjalnie włączony do 26-osobowej kadry na mistrzostwa świata - poinformował rzecznik prasowy PZPN i team menedżer drużyny narodowej Jakub Kwiatkowski.
"Decyzją selekcjonera Czesława Michniewicza bramkarz Legii Kacper Tobiasz dołączy do reprezentacji Polski i poleci z nią do Kataru. Tobiasz nie znajdzie się jednak w oficjalnej 26-osobowej kadrze na mundial, a jedynie będzie trenował z reprezentacją" - przekazał Kwiatkowski w mediach społecznościowych.
Kilka miesięcy temu Tobiasz ze Stomilem Olsztyn spadł do II ligi, po czym powrócił do Legii, skąd by wypożyczony. Niespodziewanie stał się pierwszym bramkarzem warszawskiego klubu, co teraz - jak widać - dostrzegł Michniewicz.
W ogłoszonej w czwartek 26-osobowej oficjalnej kadrze biało-czerwonych na mistrzostwa świata znalazło się trzech golkiperów: Wojciech Szczęsny, który ma być numerem jeden w bramce, Łukasz Skorupski i Bartłomiej Drągowski.

Selekcjoner nie zdecydował się powołać czwartego bramkarza, choć wcześniej spekulowano, że właśnie tylu zabierze do Kataru, a tym czwartym miał być Kamil Grabara.

W poniedziałek rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski w Warszawie, w środę zagra ona towarzysko z Chile na stadionie Legii, a w czwartek samolotem czarterowym odleci do Kataru.

Pierwszy mecz MŚ wybrańcy Michniewicza rozegrają 22 listopada z Meksykiem. Później w fazie grupowej zmierzą się jeszcze z Arabią Saudyjską i Argentyną.
PAP