Tylko jeden set Indykpolu AZS

2022-11-12 17:55:04(ost. akt: 2022-11-12 19:42:55)

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

SIATKÓWKA\\\ W Rzeszowie wstydu nie było, a momentami olsztynianie grali nawet całkiem nieźle, jednak ostatecznie ze zwycięstwa i tak cieszyli się gospodarze.
* Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (24, 23, -23, 20)
INDYKPOL AZS: Tuaniga (2), Lipiński (16), Karlitzek (13), Jakubiszak (11), Poręba (7), Butryn (14), Ciunajtis (libero) oraz Andringa, Szymandera, Hawryluk (libero), Król (1)
MVP: Torey DeFalco

Przy odrobinie szczęścia olsztynianie mogli wygrać nawet 3:0, ale dwa pierwsze sety ostatecznie zakończyły się wygraną Resovii, chociaż Indykpol AZS też miał swoje szanse.
Pierwszą partię lepiej zaczęli goście z Olsztyna (3:1), ale gdy na zagrywkę powędrował Bucki, sytuacja zmieniła się diametralnie - rzeszowianin popisał się dwoma asami, a że w polu zagrywki swoje robił też Cebulj, więc było 10:4 dla Resovii. Wtedy jednak obudzili się Butryn i Lipiński, w efekcie po kilku minutach Indykpol AZS prowadził 18:17 i 20:19, niestety, ostatnie słowo należało do gospodarzy.
Początek drugiego seta ponownie należał do olsztynian (3:1, 10:7), potem było jeszcze 18:17, lecz w tym momencie goście zaciągnęli hamulec i po chwili było 19:23...
2:0 w setach dla Resovii, chociaż równie dobrze mogło być 0:2.
Co prawda trzecią partię w końcu wygrał zespół trenera Javiera Webera, ale w kolejnej znowu lepsi byli rzeszowianie, którzy umocnili się na drugim miejscu w tabeli, olsztynianie natomiast systematycznie osuwają się w niej coraz niżej.
* Inne mecze 9. kolejki: Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Czarni Radom 3:2 (-23, 29, 20, -23, 17), Trefl Gdańsk - LUK Lublin 3:0 (17, 19, 18), Projekt Warszawa - Jastrzębski Węgiel 1:3 (-11, 22, -21, -16); niedziela: Barkom Lwów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (14.45 Polsat Sport), Cuprum Lubin - Skra Bełchatów (17.30 Polsat Sport), Stal Nysa - Aluron Warta Zawiercie (20.30 Polsat Sport); poniedziałek: BBTS Bielsko–Biała - GKS Katowice (20.30 Polsat Sport).