Pucharowe wpadki klubów z Ekstraklasy

2022-11-11 10:54:45(ost. akt: 2022-11-11 10:58:34)
W Zielonej Górze Radomiak przegrał w rzutach karnych

Autor zdjęcia: PAP/Lech Muszyński

PIŁKA NOŻNA\\\ Trzecioligowa Lechia Zielona Góra po rzutach karnych pokonała Radomiaka Radom, a Pogoń Siedlce wygrała 1:0 z Resovią Rzeszów w 1/8 finału Pucharu Polski. Wyłoniono na razie siedmiu ćwierćfinalistów, bo mecz Sandecji Nowy Sącz ze Śląskiem Wrocław nie został dokończony.
W Zielonej Górze przez 120 minut nie padły bramki. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu. W 111. minucie Jakub Babij zobaczył drugą żółtą kartkę. Pomocnik Radomiaka Filipe Nascimento nie wykorzystał pierwszego rzutu karnego. Dawid Abramowicz i Maurides również nie zdołali pokonać bramkarza z 11 metrów. Natomiast gospodarze skutecznie wykonali trzy rzuty karne i zwyciężyli 3-1.

Lechia Zielona Góra również w 1/16 finału PP wyeliminowała drużynę z ekstraklasy - Jagiellonię Białystok (3:1), natomiast w pierwszej rundzie wygrała 2:1 z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Pomocnik Pogoni Siedlce Damian Szuprytowski w 79. minucie meczu z Resovią strzelił głową zwycięską bramkę po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka.

Spotkanie Sandecji ze Śląskiem, które po 120 minutach gry zakończyło się remisem 2:2, zostało przerwane w trakcie konkursu rzutów karnych przy stanie 2-1 dla Śląska. Zawodnicy Nowego Sącza zeszli z boiska solidaryzując się ze swoim kolegą z drużyny Maissą Fallem, który był według nich był obrażany na tle rasistowskim przez kibiców drużyny przeciwnej.

Sprawą zajmie się teraz Komisja Dyscyplinarna PZPN. Jej przewodniczący Mikołaj Bednarz w rozmowie z PAP stwierdził, że decyzja zapadnie na jej posiedzeniu zaplanowanym na 17 listopada.

Piast Gliwice i Górnik Zabrze odpadły z niżej notowanymi rywalami. Piast po dogrywce uległ Górnikowi Łęczna 0:1, a Górnik po 120 minutach remisował z KKS Kalisz 3:3, ale w rzutach karnych przegrał 3-5.

Do ćwierćfinału awansowały także Raków Częstochowa, Legia Warszawa i Motor Lublin. Mecze 1/4 finału zaplanowano na 1 marca, półfinały odbędą się 5 kwietnia, a finał na Stadionie Narodowym zaplanowano na 2 maja 2023 roku.

W puli nagród jest 10 milionów złotych, z czego połowę zgarnie triumfator rozgrywek.

Wyniki 3. rundy (1/8 finału) piłkarskiego Pucharu Polski (w nawiasie poziom
rozgrywek: I - ekstraklasa, II - 1. liga, III - 2. liga, IV - 3. liga):

KKS 1925 Kalisz (III) - Górnik Zabrze (I) 3:3 (3:3, 1:0), karne 5-3
Górnik Łęczna (II) - Piast Gliwice (I) 1:0 dogr. (0:0, 0:0)
Lechia Gdańsk (I) - Legia Warszawa (I) 2:2 (1:1, 1:0), karne 2-4
Motor Lublin (III) - Wisła Kraków (II) 1:0 (0:0)
Pogoń Szczecin (I) - Raków Częstochowa (I) 0:1 (0:0)
Sandecja Nowy Sącz (II) - Śląsk Wrocław (I) 2:2 dogr. (1:1, 0:1) - mecz niedokończony
Lechia Zielona Góra (IV) - Radomiak Radom (I) 0:0, karne 3-1
Pogoń Siedlce (III) - Resovia Rzeszów (II) 1:0 (0:0)