Kotwica utonęła w Olsztynie

2022-11-07 20:14:35(ost. akt: 2022-11-07 20:16:35)

PIŁKA NOŻNA\\\ W ostatnim meczu 18. kolejki II ligi Stomil pokonał prowadzącą w tabeli Kotwicę!
* Stomil Olsztyn - Kotwica Kołobrzeg 1:0 (0:0)
1:0 - Krawczun (58)
STOMIL: Jakub Mądrzyk - Karol Żwir, Filip Szabaciuk, Jakub Tecław, Bartosz Waleńcik, Michał Karlikowski - Werick Caetano (87 Sebastian Szypulski), Maciej Spychała, Shun Shibata, Hubert Krawczun - Piotr Kurbiel (89 Dawid Kalisz).

Pierwsza połowa była ciekawa i wyrównana, jednak po przerwie na boisku było zdecydowanie ciekawiej. I - co istotne - duża w tym zasługa Stomilu, który z liderem grał z otwartą przyłbicą. Olsztynianie uznali, że najlepszą obroną jest atak, w efekcie wielokrotnie ruszali w stronę pola karnego gości. Taktyka ta zdała egzamin w 58. min, kiedy to Krawczun zmienił lot piłki po strzale Żwira, w efekcie bramkarz Kotwicy był bez szans.
Mimo prowadzenia stomilowcy nie schowali się za podwójną gardą, tylko ambitnie dążyli do podwyższenia wyniku. M.in. w dobrej sytuacji znalazł się Caetano, jednak strzelił zbyt lekko i przewidywalnie. Kilkanaście minut później uderzył Shibata, jednak też bez efektu.

Pięć minut przed końcem Kotwica wprowadziła drugiego napastnika, ale to Shibata mógł postawić kropkę nad i - Japończyk wpadł w pole karne, minął obrońcę efektownym zwodem i strzelił, niestety, bramkarz popisał się równie efektowną paradą. Dosłownie minutę później na 2:0 mógł podwyższyć Żwir, lecz bramkarz ponownie wykazał się nieprzeciętnymi umiejętnościami.
Sędzia przedłużył mecz o 5 minut, ale wynik już się nie zmienił, dzięki czemu porażka lidera, rewelacyjnego beniaminka, stała się faktem!