Wieści z A-klasowych boisk

2022-10-19 12:00:00(ost. akt: 2022-10-19 10:51:09)

Autor zdjęcia: archiwum

PIŁKA NOŻNA\\\ W 9. kolejce grupy 1 klasy A trzy zespoły z powiatu bartoszyckiego zaliczyły zwycięstwo, remis i porażkę.
W każdym z trzech meczów o końcowym wyniku zadecydowały gole zdobyte w końcówce: w 82. min Cresovia przypieczętowała wygraną z Pojezierzem, pięć minut później Wojciechy uratowały punkt z Jurandem, natomiast w tym samym momencie Reduta straciła czwartego gola i remis z Mazurem.
Ciekawie było też w grupie 4, gdzie w derbach powiatu iławskiego Avista Łążyn rozbiła Orła Ulnowo aż 10:2! Równie niecodzienny przebieg miał mecz w Kazanicach, gdzie gospodarze do przerwy prowadzili 3:0 z LZS Frednowy. Jednak goście - prowadzeni przez trenera Piotra Dymowskiego - po pierwszej połowie wzięli się ostro do roboty, ostatecznie wygrywając 4:3! Było to ich drugie zwycięstwo z rzędu - w poprzedniej kolejce zespół z gminy Iława ówczesnego lidera MKS Działdowo pokonał... 4:3.

* Cresovia Górowo Ił. - Pojezierze Prostki 1:0 (0:0)
1:0 - Szkoda (82 karny)

* Mazur Wydminy - Reduta Bisztynek 4:3 (2:1)
0:1 - Cichowski (10), 1:1 - Romanowski (23), 2:1 - Rengel (36), 2:2 - Duplicki (51), 3:2 - Roman (68), 3:3 - Tabaka (72), 4:3 - Roman (87)

* KS Wojciechy - Jurand Barciany 2:2 (0:0)
0:1 - Jackiewicz (74), 0:2 - Szuchalski (77), 1:2 - Kępkowicz (80), 2:2 - Todorowicz (87)

* Inne wyniki 9. kolejki: Orzeł Czerwonka - Fala Warpuny 1:3, Kłobuk Mikołajki - Pogoń Ryn 3:3, pauza: MKS Ruciane-Nida.

* mecz więcej

* Grupa 2: Pomowiec Gronowo Elbląskie — Ewingi Zalewo 1:2, Piast Wilczęta — Syrena Spomlek Młynary 1:2, LKS Tyrowo — Kormoran Bynowo 1:0, Wałsza Pieniężno — Jastrząb Ględy 4:0, Dąb Kadyny — Pama Powodowo 3:1, Tęcza Miłomłyn — Agat Jegłownik 2:2, MKS Miłakowo — Warmiak Łukta 6:0

14. Warmiak 0 4:50

* Grupa 3: GLKS Jonkowo - Omulew Wielbark 3:0, Gwardia Jurand Bank Szczytno - KS Łęgajny 6:0, KS 2010 Wrzesina - GKS Stawiguda 2:0, Burza Słupy - Fortuna Gągławki 0:6, Błękitni Stary Olsztyn - GKS Szczytno 1:1, Wałpusza 07 Jesionowiec - Junior Świątki 5:4, Tempo Ramsowo/Wipsowo - GKS Gietrzwałd/Unieszewo 2:2.

14. Łęgajny 0 6:51

* Grupa 4: LZS Avista Łążyn — Orzeł Ulnowo 10:2, Orzeł Janowiec Kościelny — Osa Ząbrowo 6:0, Jordan Kazanice — LZS Frednowy 3:4, Żak Jamielnik — Mały Jeziorak Iława 2:1, MKS Działdowo — Wel Lidzbark Welski 1:1, Vel Dąbrówno — Grunwald Gierzwałd 2:2, KS Mroczno — Gmina Kozłowo 4:2