Najpierw wygrana, potem oświadczyny — w niedzielę było co świętować

2022-09-13 12:00:00(ost. akt: 2022-09-13 09:26:19)
Olsztynianie bardzo dobrze rozpoczęli nowy sezon w II lidze. Res Energy Rugby Team pokonał u siebie Budowlanych II Lublin

II LIGA RUGBY\\\ Res Energy Rugby Team bardzo udanie rozpoczął nowy sezon. Na własnym obiekcie olsztynianie pokonali Budowlanych II Lublin różnicą dwudziestu punktów.

Res Energy Rugby Team Olsztyn — Budowlani II Lublin 27:7 (7:7)

15-osobowe rugby wróciło w zeszłym roku po długiej przerwie do Olsztyna. Trenerem zespołu ponownie został nie kto inny, jak Leszek Bors, ikona olsztyńskiego rugby.

Zeszły sezon Rugby Team zakończył na trzecim miejscu w tabeli. Teraz w zespole doszło do zmian kadrowych. Sporo zawodników, którzy grali dla drużyny w zeszłym sezonie, odeszło, dlatego głównym celem klubu na nowe rozgrywki jest ogrywanie wychowanków, tak, aby w przyszłości stanowili o sile zespołu. Do rywalizacji, która rozpoczęła się w miniony weekend, przystąpiło sześć ekip. Oprócz olsztyńskiego zespołu grają także: Wataha Zielona Góra, Rugby Ruda Śląska, Miedziowi Lubin, Budowlani II Lublin oraz Rugby Wrocław.

Początek niedzielnego spotkania źle ułożył się dla gospodarzy. W 8. minucie goście po przyłożeniu i podwyższeniu wyszli na prowadzenie 7:0, jednak jeszcze przed przerwą Res Energy Rugby Team zdołał doprowadzić do wyrównania. W drugiej części meczu gospodarze mieli zdecydowaną przewagę i zdołali dorzucić kolejne 20 punktów. Wygrali ostatecznie 27:7.

— Jestem mocno zaskoczony jak chłopcy zagrali — mówił po meczu Leszek Bors, trener zespołu z Olsztyna. — Budowlani na początku wysoko zawiesili poprzeczkę. Mają młody zespół, może jeszcze niedoświadczony, ale na pewno trenują z pierwszą drużyną. U nas zaprocentowało doświadczenie zdobyte w poprzednim sezonie. Miałem problemy kadrowe, szczególnie w formacji młyna, gdzie było tylko trzech zawodników rezerwowych. Musiałem rotować składem, ale chłopcy stanęli na wysokości zadania — dodaje szkoleniowiec.

Kolejne spotkanie olsztynianie rozegrają 25 września. Na wyjeździe zmierzą się z liderem tabeli II ligi, Watahą Zielona Góra. — Fajnie jest jechać na taki wyjazd, jak się wygrało w pierwszym meczu — zauważa Bors. — Jedziemy do lidera, a w zeszłym sezonie zespół z Zielonej Góry nas dwukrotnie pokonał. Tak jak mówiłem przed sezonem, my chcemy się ogrywać — powtarza trener Res Energy Rugby Team.

Po meczu miała miejsce ciekawa i miła sytuacja, bo na środku boiska jeden z zawodników olsztyńskiej drużyny, Wojciech Hawrylik, oświadczył się. Wybranka (Sandra) powiedziała tak, więc była podwójna okazja do świętowania.