[AKTUALIZACJA] Czesław Żukowski zwolniony z Polonii. Zastąpi go Wojciech Figurski?

2022-09-05 15:09:49(ost. akt: 2022-09-06 13:23:20)
Trener Czesław Żukowski, po ostatniej porażce z GKS-em Wikielec, został zwolniony z Polonii Lidzbark Warm.

Trener Czesław Żukowski, po ostatniej porażce z GKS-em Wikielec, został zwolniony z Polonii Lidzbark Warm.

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

PIŁKA NOŻNA\\\ Potrzeba było (tylko) pięciu kolejek w IV lidze, żeby nastąpiła pierwsza zmiana szkoleniowca. Po trzech latach pracy w Polonii Lidzbark Warmiński z posadą pożegnał się Czesław Żukowski. Kto za niego? Prawdopodobnie Wojciech Figurski.
Polonia Lidzbark Warmiński przed startem nowego sezonu dokonała poważnych wzmocnień, które ewidentnie świadczyły o tym, że klub chce wykonać poważny krok naprzód, jakim miałby być awans do III ligi. Do zespołu dołączyli czołowi zawodnicy z naszego województwa, m.in. z Mrągowii Mrągowo przeniósł się napastnik z dobrymi liczbami, Mahamadou Bah. Po wielu latach gry w Motorze Lubawa klub zmienił Cezary Sobolewski, który w przeszłości miał nawet debiut w I lidze w barwach Stomilu. Do tego do Polonii dołączyli także doświadczeni obrońcy: Adrian Korzeniewski z GKS-u Wikielec i Rafał Maciążek z Pisy Barczewo.

Bilans zespołu na początku sezonu to trzy zwycięstwa i dwie porażki. Do tego doszło także odpadnięcie z Wojewódzkiego Pucharu Polski, w rundzie wstępnej po porażce z Tęczą Biskupiec. W ostatniej kolejce IV ligi drużyna prowadzona przez Czesława Żukowskiego przegrała 0:3 z GKS-em Wikielec.

Czy słabe wyniki były powodem pożegnania się z trenerem? — Odpowiedź na pytanie: "dlaczego zdecydowaliśmy się na taki ruch?" pozostawimy dla siebie — mówi Mariusz Miecznikowski, prezes klubu z Lidzbarka Warm. — Nie chcę w żaden sposób tego komentować jako przedstawiciel klubu. Czesława Żukowskiego bardzo szanujemy jako trenera i jako człowieka. To były super trzy lata. Dużo nas nauczyły, poprawiły jakość klubu pod względem organizacyjnym oraz treningowym — dodaje prezes.

Żukowski w 2019 roku zastąpił na stanowisku Marka Rabczuka. W pierwszym sezonie zespół pod jego wodzą zajął siódme miejsce, a w dwóch kolejnych plasował się na trzeciej pozycji.

Trener nie chciał odchodzić z klubu, ale szanuje decyzję władz Polonii.
— Pozostawiam zespół na trzecim miejscu — mówi Czesław Żukowski. — Mamy trzy punkty straty do lidera. Obym zawsze w każdym klubie będąc zwalnianym był tak wysoko w tabeli, bo przecież nie zostawiłem drużyny na dnie klasyfikacji. Zostałem zwolniony po dwóch porażkach na wyjeździe, zarząd nie był zadowolony z tych wyników. Szanuję tę decyzję, zawsze byłem do dyspozycji zarządu. W każdej chwili mogli mnie zweryfikować, nie bałem się odpowiedzialności. Chciałbym wszystkim kibicom i ludziom działającym przy Polonii podziękować, bo dobrze się czułem w Lidzbarku Warmińskim — dodaje szkoleniowiec.

Razem z Żukowskim odszedł trener Bartłomiej Bartycha. Dzisiaj wieczorem (poniedziałek 5.09) działacze Polonii mają ogłosić nazwisko nowego szkoleniowca, który poprowadzi już zespół w meczu ligowym z Olimpią II Elbląg. Najpoważniejszym kandydatem do objęcia sterów jest Wojciech Figurski, który ostatnio pracował w Sokole Ostróda, a wcześniej przez długie lata był związany z Jeziorakiem Iława.

AKTUALIZACJA

Polonia potwierdziła właśnie oficjalnie, że trenerem IV-ligowca z Lidzbarka Warm. zostanie Wojciech Figurski.

Emil Marecki