Niespodzianka w Giżycku, emocje w Wikielcu

2022-09-05 11:48:02(ost. akt: 2022-09-05 11:49:07)
Pisa Barczewo - Huragan Morąg 2:2

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ Największą sensacją 5. kolejki forBET IV ligi była porażka Mamr Giżycko na swoim stadionie z DKS Dobre Miasto.
Nie ma już drużyny z kompletem zwycięstwo w forBET IV lidze. Ku zaskoczeniu publiczności w Giżycku miejscowe Mamry przegrały 3:4 z DKS Dobre Miasto. Na pocieszenie fani Mamr mogą sobie tłumaczyć, że obejrzeli w sobotnie popołudnie aż siedem goli, a ich Mamry nadal są liderem rozgrywek.
W najciekawszym spotkaniu kolejki GKS Wikielec podejmował Polonię Lidzbark Warmiński. Goście już w drugiej minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale piłka po strzale Karłowicza zatrzymała się na poprzeczce. Gospodarzy objęli prowadzenie w 29. min (Kujawa popisał się ładnym technicznym uderzeniem), a po przerwie dorzucili jeszcze dwa gole. - Goście mieli swoje sytuacje, ale o naszym zwycięstwie zdecydowało konkretność przy uderzeniach - ocenił Damian Jarzembowski, trener GKS. - W tym byliśmy lepsi, ale w sam mecz za dobrze nie weszliśmy, bo proste straty powodowały, że przeciwnik miał swoje akcje.
Po meczu pracę stracił Czesław Żukowski, trener Polonii.
Pierwszą wygraną w tym sezonie odniosła natomiast Tęcza Biskupiec. W starciu dwóch beniaminków Rominta musiał uznać wyższość zespołu trenowanego przez Wojciecha Jałoszewskiego. Po 5 kolejkach ekipa z Gołdapi jako jedyna jeszcze nie zaznała smaku zwycięstwa.

* Rominta Gołdap - Tęcza Biskupiec 0:2 (0:1)
0:1 - Burzyński (39), 0:2 - Podgórski (90)

* GKS Wikielec - Polonia Lidzbark Warmiński 3:0 (1:0)
1:0 - Kujawa (29), 2:0 - Kentaro (60), 3:0 - Otręba (87)

* Mamry Giżycko - DKS Dobre Miasto 3:4 (0:2)
0:1, 0:2 - Radzki (21, 39), 1:2 - Dymiński (48), 1:3 - Chojnowski (62), 1:4 - Bendyk (71), 2:4 - Drażba (84), 3:4 - Osmolovskyi (90)

* Olimpia Olsztynek - Mrągowia Mrągowo 1:2 (1:0)
1:0 - Krogól (2), 1:1 - Kuśnierz (53), 1:2 - Morawski (66)

* Pisa Barczewo - Huragan Morąg 2:2 (2:0)
1:0 - Folga (14), 2:0 - Kapusta (42), 2:1 - Zaleski (48), 2:2 - Stankiewicz (82)

* Motor Lubawa - Jeziorak Iława 1:1 (0:0)
1:0 - Zasuwa (66), 1:1 - Leszczenko (76)

* Znicz Biała Piska - Polonia Iłowo 4:0 (1:0)
Bramki dla Znicza: Sylwisty, Zozula, samobójcza, Giełażyn

* Olimpia II Elbląg - Granica Kętrzyn 3:2 (2:1)
1:0 - Wierzba (6), 2:0 - Kordykiewicz (20), 2:1 - Turczyn (23), 3:1 - Famulak (71), 3:2 - Swocha-sock (86)