Stomilanki rozpoczynają sezon. Klub zapowiada walkę o awans

2022-08-13 12:35:03(ost. akt: 2022-08-13 12:43:46)
Największym wzmocnieniem Stomilanek jest pozyskanie zawodniczki pochodzącej z Nigerii, Ester Sunday (z prawej)

Największym wzmocnieniem Stomilanek jest pozyskanie zawodniczki pochodzącej z Nigerii, Ester Sunday (z prawej)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ Stomilanki przystępują do kolejnego sezonu I ligi kobiet. Olsztynianki w pierwszym spotkaniu zagrają na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Do meczu dojdzie w niedzielę (14 sierpnia) o 17.00. Drużyna prowadzona przez Dariusza Maleszewskiego zapowiada walkę o awans do Ekstraligi.
W poprzednim sezonie Stomilanki także celowały w awans, a walka o promocję trwała do ostatniej kolejki. Zespół przed sezonem został wzmocniony, więc słowa o awansie nie są rzucane na wiatr. Do drużyny przyszła m.in. Justyna Libera z UKS-u SMS Łódź.

Największym wzmocnieniem Stomilanek jest pozyskanie zawodniczki pochodzącej z Nigerii, Ester Sunday. W reprezentacji swojego kraju rozegrała 24 mecze strzelając 5 bramek. Ma na koncie występy w mistrzostwach świata i mistrzostwach Afryki. W latach 2016-20 grała w lidze tureckiej, gdzie kilkakrotnie zdobyła mistrzostwo tego kraju z zespołami Trabzon İdmanocağı, Konak Belediyespor, Ataşehir Belediyespor. Ostatni sezon Sunday spędziła w Ekstralidze francuskiej w zespole FC Dijon.

Warto podkreślić, że Dariusz Maleszewski, który w klubie pełni rolę zarówno prezesa, jak i trenera, zachował trzon drużyny z poprzedniego sezonu. Do zespołu dołączyła także silna delegacja utalentowanych juniorek Stomilu Olsztyn: Klaudia Ludkiewicz, Karolina Taranowska, Martyna Żukowska, Pola Olender, Oliwia Korzec.

Stomilanki w trakcie okresu przygotowawczego rozegrały serię bardzo pożytecznych sparingów. W Białymstoku wygrały silnie obsadzony turniej pokonując Górnika Łęczna, Medyka Konin oraz miejscowego Włókniarza. Z wicemistrzem Polski z Łęcznej Stomilanki grały także w Olsztynie sparing i tym razem przegrały 2:4. W ostatnim test-meczu drużyna z Olsztyna zremisowała z zawsze silnym Medykiem Konin.

Emil Marecki