W Pucharze Polski sypnęło niespodziankami

2022-07-31 20:00:00(ost. akt: 2022-07-31 20:08:20)
Radość Constractu Lubawa po pucharowej wiktorii w meczu z IV-ligową Polonią Iłowo

Autor zdjęcia: arch. Constractu Lubawa

PIŁKA NOŻNA\\\ W 1. rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski doszło do kilku niespodzianek, m.in. Constract, beniaminek okręgówki, wyeliminował czwartoligową Polonię Iłowo.
W Biskupcu na nowo wybudowanym stadionie miejscowa Tęcza, która niedawno awansowała do forBET IV ligi wyeliminowała Polonię Lidzbark Warmiński. Oba zespoły przed sezonem dokonały ciekawych transferów i w tym spotkaniu wszyscy nowi piłkarze zaprezentowali się publiczności. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:1, a jedną z bramek zdobył Patrycjusz Malanowski, do niedawna znakomity snajper Błękitnych Pasym.
Z pucharowej rywalizacji opadły także Mamr Giżycko, które w zeszłym sezonie grały jeszcze w III lidze. Podopieczni Przemysława Łapińskiego przegrali 1:2 w Kętrzynie z miejscową Granicą. W 11. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Tomasza Bobrowskiego, ale po kolejnych ośmiu minutach Michał Świderski doprowadził do remisu. Gola na wagę awansu strzelił w drugiej połowie Marcin Spirydon.
Bez niespodzianek obyło się natomiast w spotkaniach naszych III-ligowców: Concordia Elbląg wygrała 9:1 z Agatem Jagłownik, a Sokół Ostróda w Turznicy wygrał 5:1 z Płomieniem. Przypomnijmy, że w środę podopieczni Dominika Bednarczyka w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski przegrali z GKS Jastrzębie.

Wróćmy jednak do Wojewódzkiego Pucharu Polski, bo w Zagajach (powiat braniewski, gmina Lelkowo) doszło do sensacji, ponieważ miejscowa B-klasowa Granica wygrała 2:1 z Błękitnymi Orneta. – Moi zawodnicy zagrali bardzo fajną piłkę – powiedział po meczu Jerzy Bukacki. – Widać, że Błękitni Orneta po spadku z IV ligi są w głębokim kryzysie. Straciliśmy gola na początku meczu, a była to praktycznie jedyna sytuacja naszych rywali. Potem oddawali jedynie strzały z daleka, natomiast my w drugiej połowie - przy prowadzeniu 2:1 - powinniśmy spokojnie wygrać wyżej. Bardzo cieszy nas zwycięstwo oraz spora grupa kibiców, która przyszła na mecz - zakończył Jerzy Bukacki.
Niespodzianka była także w Bynowie, gdzie Unia Susz, czołowa drużyna grupy 2 okręgówki, przegrała z miejscowym A-klasowym Kormoranem. Poza tym powody do radości mają także piłkarze Constractu Lubawa (beniaminek okręgówki), którzy wyeliminowali czwartoligową Polonią Iłowo.
EM

Wyniki
Pama Powodowo - Olimpia II Elbląg 0:5, Warmia Olsztyn - Naki II Olsztyn 3:1, Rona 03 Ełk - Znicz Biała Piska 1:2, Orlęta Rema Reszel - Wilczek Wilkowo 1:2, Wel Lidzbark Welski - Grunwald Gierzwałd 6:1, Pomarańcze Korsze - Victoria Bartoszyce 0:3 walkower, Avista Łążyn - Motor Lubawa 3:7, Szeląg Kormoran Zwierzewo - Czarni Rudzienice 3:2, Czarni Olecko - Śniardwy Orzysz 2:3, Pogoń Ryn - Jurand Barciany 1:6, Start Kruklanki - Pojezierze Prostki 0:3 walkower, Vęgoria Węgorzewo - Żagiel Piecki 2:0, Mazur Pisz - Rominta Gołdap 4:6, Mini Soccer Academy - Mrągowia Mrągowo 0:9, Reduta Bisztynek - LKS Różnowo 0:3, Fala Warpuny - Łyna Sępopol 4:1, Tęcza Biskupiec - Polonia Lidzbark Warmiński 3:1, Burza Słupy - KS Wojciechy 1:4, MKS Jeziorany - MKS Korsze 4:3, Omulew Wielbark - Olimpia Olsztynek 1:4, GLKS Jonkowo - GKS Szczytno 4:3, Żabianka Żabi Róg - Polonia Markusy 2:3, Junior Świątki - Piast Wilczęta 4:3, Dąb Kadyny - Huragan Morąg 1:3, Syrena Spomlek Młynary - Zatoka Braniewo 1:0, Granica Zagaje - Błękitni Orneta 2:1, Barkas Tolkmicko - Polonia Pasłęk 1:2, Agat Jegłownik - Concordia Elbląg 1:9, Orzeł Janowiec Kościelny - Start Nidzica 4:2, Zamek Kurzętnik - KS Mroczno 2:3, Constract Lubawa - Polonia Iłowo 3:0, Kormoran Bynowo - Unia Susz 3:2, Torpeda Rożental - Radomniak Radomno 1:2, Płomień Turznica - Sokół Ostróda 1:5, Ossa Biskupiec - GKS Wikielec 0:4, PFT Drewneks Sampława - Zamek Szymbark 5:2, Ewingi Zalewo - Jeziorak Iława 1:7, Agrikola Mierki - Pisa Barczewo 0:6, Granica Kętrzyn - Mamry Giżycko 2:1.