Oficjalnie: Szymon Grabowski nowym trenerem Stomilu Olsztyn. "To klub z tradycjami"

2022-07-01 14:23:29(ost. akt: 2022-07-01 14:32:37)
Szymon Grabowski, nowy trener Stomilu Olsztyn, tu jeszcze jako szkoleniowiec Resovii

Szymon Grabowski, nowy trener Stomilu Olsztyn, tu jeszcze jako szkoleniowiec Resovii

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ Zgodnie z naszymi wczorajszymi zapowiedziami, Piotr Jacek przestał być trenerem zespołu seniorów II-ligowego Stomilu Olsztyn, a na tym stanowisku zastąpi go Szymon Grabowski, 41-latek pochodzący z Rzeszowa.
"Brakuje jeszcze tylko oficjalnej prezentacji, wspólnego zdjęcia i już będzie można ogłaszać światu, że nowym trenerem Stomilu Olsztyn (a bardzo wiele na to wskazuje) został Szymon Grabowski, który w poprzednim sezonie prowadził Podhale Nowy Targ."...

Tak zaczęliśmy wczorajszy artykuł, w którym przybliżyliśmy już pokrótce trenerskie CV szkoleniowca pochodzącego z Rzeszowa, a Michał Żukowski, nowy przewodniczący rady nadzorczej Stomil Olsztyn SA miał dobrą sposobność podziękować w naszej publikacji trenerowi Piotrowi Jackowi, odchodzącemu do rezerw Legii Warszawa.


Żukowski nie chciał wczoraj rano oficjalnie potwierdzić naszych informacji, przyznał jednak, że: — Rzeczywiście jest trener, który po wstępnych rozmowach — a rozmowy toczyły się z kilkoma kandydatami — i wiedząc o naszej sytuacji i odejściu trenera Jacka bardzo szybko przejechał całą Polskę i pojawił się w Olsztynie. To szkoleniowiec, który ma swoją wizję budowania zespołu, ma też konkretne wymagania i potrzeby, to zrozumiałe. Cieszy bardzo fakt, jak entuzjastycznie i pozytywnie podszedł do rozmów z naszym klubem — mówił wówczas przewodniczący rady nadzorczej.

Informacja podana w czwartek wieczorem przez oficjalny portal internetowy stomilolsztyn.com potwierdziła domysły, które krążyły w ostatnich godzinach: Szymon Grabowski został trenerem Stomilu Olsztyn. Poniżej cały komunikat.

Ze Stomilu odchodzi natomiast trener juniorów Adam Zejer oraz kierownik drużyny seniorów Paweł Głowacki, którego zastąpi Paweł Borowski.

W sobotę Stomil rozegra w Gniewinie sparing z Arką Gdynia (I liga), początek o 13.00.

INFORMACJA STOMILU OLSZTYN
źródło: stomilolsztyn.com
Informujemy, iż zarząd Klubu Stomil Olsztyn S.A. znalazł następcę Piotra Jacka na stanowisko trenera pierwszej drużyny. Nowym szkoleniowcem „Dumy Warmii” został Szymon Grabowski, który związał się ze Stomilem umową do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia.

Szymon Grabowski to 41-letni szkoleniowiec, który swoją trenerską karierę zaczynał w 2010 roku w Wisłoce Strzyżów, gdzie zaliczył z drużyną dwa awanse. Stamtąd przeszedł do Resovii, w której rozpoczął pracę jako asystent trenera Macieja Huzarskiego. Po niemal dwóch latach w roli asystenta kontynuował swoją pracę w Klubie z Rzeszowa, tym razem na stanowisku trenera grup młodzieżowych.

– Stomil Olsztyn jest to przede wszystkim Klub z tradycjami. Cieszę się, że taka drużyna odezwała się do mnie i zarząd zdecydował się na współpracę. Do tej pory trenerem pierwszego zespołu był Piotr Jacek, który budował skład w sposób odpowiadający mi, czyli z dużą ilością piłkarzy młodych i pochodzących z Warmii i Mazur. Będę chciał kontynuować ten kierunek — powiedział nowy trener Stomilu Olsztyn, Szymon Grabowski.

Trener Szymon Grabowski dał się poznać szerszej publiczności podczas trzyletniej pracy w roli pierwszego szkoleniowca Resovii Rzeszów. W ciągu trzech pełnych sezonów zaliczył z drużyną dwa awanse. W ten sposób Resovia ekspresowo przebyła drogę z III ligi na zaplecze ekstraklasy. W sezonie 2021/2022 szkoleniowiec prowadził III-ligowe Podhale Nowy Targ, z którym zajął 5. miejsce w lidze.

— W pierwszej kolejności chciałbym podziękować trenerowi Piotrowi Jackowi za zaangażowanie i pasję, którą wkładał w każdą godzinę pracy w Stomilu. Żegnamy się w zgodzie i we wzajemnym szacunku. Pomimo tych niekomfortowych okoliczności cieszy mnie fakt, że proces rekrutacji Szymona Grabowskiego – szkoleniowca z tak ciekawym CV – przebiegł bardzo sprawnie. Wierzymy, że przygoda z trenerem Grabowskim będzie szansą zarówno dla nas, jak i dla trenera. Naszym zadaniem jest stanąć na wysokości zadania, by proces adaptacji trenera w „Dumie Warmii” przebiegł jak najsprawniej — powiedział prezes Arkadiusz Tymiński.

Trenerze, witamy w Stomilu Olsztyn i życzymy powodzenia!

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl