Warmia na nowy sezon szuka zawodników i... sponsorów

2022-07-01 10:00:00(ost. akt: 2022-07-01 10:56:59)

Autor zdjęcia: Anna Kajat

PIŁKA RĘCZNA\\\ Od zakończenia sezonu 2021/22 Ligi Centralnej minął już ponad miesiąc, ale działacze Warmii Energa nie mają wolnego.
Wręcz przeciwnie, jest to okres wzmożonej aktywności — klub z Olsztyna pracuje nad kadrą na nowe rozgrywki.

— Tuż przed zakończeniem sezonu 2021/22 rozpoczęły się rozmowy z zawodnikami, mające na celu przedłużenie kontraktów. W wyniku tego nowe aneksy finansowe i kontrakty z klubem podpisało 11 graczy — informuje Łukasz Szymański, menedżer ds. marketingu w OKPR Warmia Energa Olsztyn.

— Czterech zawodników nie pojawi się w najbliższym sezonie w barwach niebiesko-biało-czerwonych, a w przypadku Krystiana Matusiaka postanowiono o wypożyczeniu go do pierwszoligowej Gwardii Koszalin. Zespół uzupełnił absolwent SMS w Płocku, Damian Szniter. 19-letni rozgrywający o pozycję powalczy z niewiele starszym Michałem Safiejko. Ten duet ma zastąpić odchodzącego Damiana Didyka, aczkolwiek klub poszukuje także doświadczonego leworęcznego rozgrywającego na tę pozycję — dodaje Szymański, który także zwraca uwagę na fakt, że już wcześniej awizowano zmianę trenera. Na miejsce Igora Stankiewicza przyszedł znany z dobrej pracy z młodzieżą, charyzmatyczny Dariusz Molski, współtwórca sukcesów gorzowskiej Stali.

Jeśli chodzi o wzmocnienia, to działacze Warmii muszą uzupełnić skład o co najmniej dwóch rozgrywających. Poszukiwania trwają, a przeszkodą mogą być… finanse.
— Budżet klubu, aczkolwiek stabilny, nie pozwala na szaleństwo na rynku transferowym. Dlatego działacze kuszą dobrymi warunkami sportowymi, świetnym trenerem i wizją gry na silnym zapleczu PGNiG Superligi w perspektywicznym zespole. Ponadto wciąż poszukiwani są sponsorzy, którzy wsparliby działania naszego klubu. To pozwoliłoby na szersze pole manewru i negocjacje z doświadczonymi graczami. Jak wskazują informacje z klubów Ligi Centralnej, gra na tym poziomie wpłynęła na decyzję o wzmacnianiu składów. Podobną drogą chce iść także Warmia Energa Olsztyn — mówi menedżer ds. marketingu w OKPR Warmia.

Zawodnicy pozostający w klubie:
Michał Safiejko – nowy aneks
Marcin Laskowski – nowy aneks
Adam Konkel – nowy aneks
Jakub Zemełka - nowy kontrakt
Daniel Makowski – nowy aneks
Michał Sikorski - nowy kontrakt
Marcin Malewski - nowy kontrakt
Dominik Stępień – nowy aneks
Dawid Reichel – kontynuacja wypożyczenia
Mateusz Kopyciński – nowy aneks
Cezary Kaczmarczyk – nowy aneks

Zawodnicy obchodzący:
Michał Klapka
Adrian Chełmiński
Damian Didyk
Adrian Gruszczyński
Krystian Matusiak

Przybyli:
Damian Szniter

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl