Stomil grał sparing z zespołem z Ukrainy, wygrana drużyny trenera Piotra Jacka

2022-06-30 10:16:25(ost. akt: 2022-06-30 10:50:55)
Przy piłce testowany w Stomilu Sebastian Szypulski (ostatnio GKS Wikielec)

PIŁKA NOŻNA\\\ W drugim meczu kontrolnym w tym okresie przygotowawczym Stomil wygrał z ukraińską drugoligową Polissią Żytomierz 3:1. Drużynę poprowadził jeszcze w tym spotkaniu trener Piotr Jacek, który dostał lukratywną ofertę prowadzenia Legii II Warszawa. Na trybunie stadionu w Olsztynku widziano trenera Górnika Polkowice Szymona Szydełko. Filip Wójcik i Filip Szabaciuk dostali w tym dniu wolne od sztabu szkoleniowego.

Stomil Olsztyn — Polissia Żytomierz 3:1 (2:1)
1:0 — Shibata (6), 2:0 — Tecław (33), 2:1— Kusznirenko (35), 3:1 — Jońca (61)

STOMIL: Mądrzyk (46 Grzesiak) — Kośmicki (46 Dowgiałło), Tecław (46 Wiśniewski), Jarzynka (46 Jońca), Leszczyński (46 Żukowski), Shibata (46 Szypulski), Krawczun (46 Spychała), Kalisz, Karlikowski, Żwir (46 Amroziński), Kurbiel (46 Shinonaga),

W pierwszej połowie Stomil miał kolosalną przewagę i powinien prowadzić dużo wyżej. Strzelanie rozpoczął Shun Shibata, który uderzeniem z 20 metrów z rzutu wolnego wprost w okienko wyprowadził olsztynian na prowadzenie w 6. minucie. Swoje szanse marnowali Piotr Kurbiel i Hubert Krawczun, w końcu w 33. minucie, po krótkim rozegraniu rzutu wolnego z Shibatą, Jakub Tecław huknął nie do obrony z 30 metra i było 2:0.

Goście złapali kontakt już w 35. minucie, gdy po uderzeniu z rzutu wolnego do odbitej piłki dopadł zawodnik Polissii Bohdan Kusznirenko i wpakował ją do bramki bronionej przez Jakuba Mądrzyka.

Zmiana stron przyniosła zmianę składu, na boisko wybiegła druga jedenastka, w większości z zawodnikami testowanymi. Gra nie była tak dynamiczna, jak w 1. połowie i jak na lekarstwo było sytuacji podbramkowych. W 61. minucie Mateusz Jońca skierował piłkę do siatki po strzale głową. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Maciej Spychała.

Stomil w końcówce grał w "10" po czerwonej kartce dla Michała Karlikowskiego, który sfaulował rywala wychodzącego na czystą pozycję. Po dwóch minutach kary na ławce, zawodnik wrócił na murawę. Wynik nie zmienił się do końca spotkania.

Kolejny sparing Stomil rozegra w sobotę 2 lipca w Gniewinie. Rywalem olsztynian będzie Arka Gdynia, początek spotkania (otwartego dla kibiców) o godz. 13.00.