Trener Piotr Jacek odejdzie ze Stomilu? "Skupiam się na dzisiejszym sparingu, poczekajmy na oficjalne informacje"

2022-06-29 10:32:07(ost. akt: 2022-06-29 10:53:08)
Trener Piotr Jacek

Trener Piotr Jacek

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ Dużo się dzieje w klubie z Olsztyna po zakończonym spadkiem do II ligi sezonie 2021/22. W trakcie wczorajszego walnego zebrania udziałowców doszło do sporych zmian w Stomilu, a takowa może także zdarzyć się na stanowisku trenera pierwszego zespołu.
Piotr Jacek odejdzie ze Stomilu Olsztyn i zostanie szkoleniowcem występujących w III lidze rezerw Legii Warszawa — taka informacja gruchnęła w środowisku piłkarskim, nie tylko tym warmińsko-mazurskim, w ostatnich dniach, a nawet godzinach. Urodzonemu w Poznaniu 45-letniemu szkoleniowcowi kończy się właśnie umowa z OKS-em.

Jak nam przekazał dzisiaj rano (środa 29 czerwca) Michał Żukowski, nowy przewodniczący rady nadzorczej Stomil Olsztyn SA, ze strony klub jest chęć i wola przedłużenia kontraktu z Piotrem Jackiem.

Chwilę później dzwonimy do samego zainteresowanego i pytamy, czy rzeczywiście odejdzie ze Stomilu i przejmie rezerwy Legii?
— W tym momencie skupiam się przede wszystkim na dzisiejszym sparingu z Polissią Żytomierz, zespołem z Ukrainy. Test-mecz rozegramy w Olsztynku o godzinie 12.00 — mówi nam trener Jacek. — Jutrzejsze zajęcia z drużyną też poprowadzę, ale nie chcę się teraz wypowiadać na temat mojej dalszej przyszłości trenerskiej, poczekajmy na oficjalne komunikaty jednej oraz drugiej strony — dodaje szkoleniowiec.

Dzisiejszy sparingpartner II-ligowca z Olsztyna, w sezonie przerwanym przez wojnę, występował na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy. Mecz będzie otwarty dla kibiców. Na sobotę Stomil miał natomiast zaplanowane spotkanie kontrolne z Wigrami, jednak do tego meczu — wobec wycofania zespołu z Suwałk z rozgrywek II ligi — nie dojdzie. Olsztynianie tego dnia zagrają prawdopodobnie z I-ligową Arką Gdynia, w Gniewinie.

Na testach w Stomilu przebywa obecnie dwóch piłkarzy, którzy ostatnio reprezentowali barwy GKS-u Wikielec (spadł do IV ligi, jednocześnie tryumfował w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski). To 24-letni Sebastian Szypulski, czołowy zawodnik Gieksy w ostatnich trzech sezonach, a także Michał Żukowski (19 lat, obecność dwóch Michałów Żukowskich w jednym tekście to nie błąd, panowie nazywają się identycznie).

Sprawy kadrowe zostawiamy na razie na boku, przechodzimy do zmian w zarządzie klubu. W trakcie wczorajszego walnego zebrania udziałowców Stomil Olsztyn SA zapadły konkretne decyzje dotyczące struktur i co najważniejsze — ustalono (jak informuje portal stomil.olsztyn.pl), że klub nie wycofa swojego zespołu z rozgrywek II ligi, a takie nieoficjalne informacje także się pojawiały w ostatnim czasie.

— Podczas walnego zmieniono skład Rady Nadzorczej spółki. Odeszli: Michał Brański, Arkadiusz Regieć oraz Piotr Gajewski (tutaj jego oświadczenie). W ich miejsce weszli Marcin Burza (jeden ze sponsorów klubu) oraz Przemysław Bastek przedstawiciel Fundacji PKO BP, która jest sponsorem Akademii Sportu Stomil Olsztyn — czytamy na nieoficjalnym portalu OKS-u.

— Podjęto także decyzję, że zarząd spółki może działać mając jedynie wiceprezesa, którym obecnie jest Arkadiusz Tymiński. Pożyczki udzielane przez większościowego właściciela klubu Michała Brańskiego zostały przekonwertowane na udziały w spółce. Nowo powołana rada nadzorcza zaraz po walnym miała pierwsze posiedzenie — informuje portal, dodając, że od teraz głównym udziałowcem w Stomilu Olsztyn jest Michał Żukowski.

Żukowski (przewodniczący) opublikował list, w którym pisze o zmianach w klubie, a także o planach na przyszłość. Wśród nich wymienia: rozwój klubowej akademii (cytując z listu Michała Żukowskiego: walka o poprawę infrastruktury, otwarcie w Olsztynie SMS, wydzielenie w Akademii sekcji profesjonalnej i rekreacyjnej); stopniowe budowanie drużyny seniorów w oparciu o jak największą liczbę zawodników młodych i z naszego regionu; odbudowa relacji z klubami w Olsztynie i regionie na zdrowych i partnerskich relacjach; zacieśnianie współpracy z innymi gminami i powiatami w województwie; dalsze zawieranie nowych umów sponsoringowych (obecnie to blisko 30 podmiotów).

Cały list możemy przeczytać na oficjalnym portalu klubowym stomilolsztyn.com, więcej TUTAJ.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl