Ekstraklasa nie dla Stomilanek

2022-05-30 00:52:39(ost. akt: 2022-05-30 00:54:21)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ Niestety, Stomilanki nie awansowały do Ekstraligi. W ostatnim meczu I ligi podopieczne Dariusza Maleszewskiego na wyjeździe zremisowały 2:2 z SWD Wodzisław Śląski.
Olsztynianki bardzo skomplikowały sobie sprawę w przedostatniej kolejce, gdy na własnym stadionie niespodziewanie przegrały 1:2 z Trójką.
W tej sytuacji, żeby awansować do Ekstraligi, Stomilanki musiały wygrać w Wodzisławiu i liczyć na to, że jednocześnie inne drużyny z czołówki pogubią punkty. Walka była pasjonująca do samego końca, ponieważ przed ostatnią kolejką szansę na awans miało aż pięć zespołów!
Niestety, po 11 minutach meczu w Wodzisławiu szanse znacznie zmalały, bo gospodynie objęły prowadzenie. A po 35 minutach o Ekstralidze już chyba nikt w olsztyńskiej ekipie nie myślał, gdyż było już 2:0. Co prawda podopieczne trenera Maleszewskiego jeszcze przed przerwą zdobyły kontaktowego gola (reprezentantka Mołdawii Irena Topal z 20 metrów trafiła prosto w okienko), a w 59. min do remisu doprowadziła Gabriela Kędzia, ale kompletu punktów zdobyć się nie dało, chociaż były ku temu okazje. W efekcie z awansu ucieszyły się piłkarki z Radomia i Tczewa.
* Inne wyniki 22. kolejki: Ząbkovia Ząbki – Hydrotruck Radom 2:4, Skra Częstochowa - Pogoń Tczew 1:5, Rolnik Głogówek – ROW Rybnik 7:3, Trójka Staszkówka/Jelna – UKS SMS II Łódź 1:2, Polonia Środa Wielkopolska – Resovia Rzeszów 0:1.