Wygrane Igi, Huberta i Olafa

2022-05-30 09:00:00(ost. akt: 2022-05-30 00:44:53)
Olaf Pieczkowski

Autor zdjęcia: facebook

TENIS\\\ Iga Świątek i Hubert Hurkacz wygrali sobotnie mecze trzeciej rundy i w poniedziałek powalczą o miejsca w ćwierćfinałach wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa.
Świątek, aktualna liderka rankingu WTA, pokonała 6:3, 7:5 Dankę Kovinic z Czarnogóry (95. miejsce na świecie), ale w drugim secie miała problemy, bo od stanu 4:1 przegrała cztery kolejne gemy! Ostatecznie Polka otrząsnęła się i wygrała - było to jej 31. zwycięstwo z rzędu! W tym sezonie wygrała już cztery turnieje rangi WTA 1000 - w Dausze, Indian Wells, Miami i Rzymie oraz imprezę WTA 500 w Stuttgarcie.
Natomiast Hurkacz pokonał 7:5, 6:2, 6:1 doświadczonego Belga Davida Goffina. W ten sposób zrewanżował mu się za porażkę w dwóch setach z początku maja w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie.
W paryskim turnieju pozostała jeszcze Alicja Rosolska, która w parze z Nowozelandką Erin Routliffe o awans do ćwierćfinału debla powalczy z węgierko-belgijskim duetem Anna Bondar-Greet Minnen.

W tegorocznym French Open mamy też olsztyński akcent, bowiem Olaf Pieczkowski w pierwszej rundzie zmierzył się z Francuzem Loanem Lestirem. Faworytem był zawodnik CT Jakubowo, który w rankingu ITF do lat 18 zajmuje 27. miejsce, tymczasem jego rywal jest dopiero 182. No i faworyt nie zawiódł, wygrywając 6:2, 6:2.
Pieczkowski weźmie też udział w turnieju deblowym, w którym jego partnerem jest Jakub Mensik. Rozstawiona z piątką polska-czeska para w pierwszej rundzie spotka się ze Szwajcarem Miką Brunoldem i Niemcem Liamem Gavrielidesem.