2022-05-09 20:16:02(ost. akt: 2022-05-09 20:30:29)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

PIŁKA NOŻNA\\\ Na zakończenie 32. kolejki I ligi broniące się przed spadkiem Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Sandecją.
* Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 3:3 (3:1)
0:1 - Jakub Zych (18), 1:1 - Nikolas Korzeniecki (26), 2:1 - Szymon Sobczak (39), 3:1 - Szymon Pawłowski (45), 3:2 - Tomasz Nawotka (58), 3:3 - Swetosław Dikow (68)

Po pierwszej połowie Zagłębie prowadziło dwoma bramkami, dzięki czemu było bardzo bliskie obronienia pierwszoligowego bytu. Jednak po przerwie walcząca o miejsce w strefie barażowej Sandecja zdołała odrobić straty. Ostatecznie mecz skończył się podziałem punktów, co nie jest dobrym wynikiem dla Stomilu, który dwie kolejki przed końcem traci do Zagłębia cztery punkty.

W wyjściowym składzie Zagłębia pojawił się... kontuzjowany Kacper Smoleń, którego już po minucie zmienił znany w Olsztynie Szymon Sobczak. Smoleń znalazł się w jedenastce meczowej, bo słowo "zagrał" nie za bardzo pasuje, ponieważ Zagłębie walczy o premię finansową z programu Pro Junior System.