W Elblągu zabrakło tylko gola

2022-05-08 14:11:59(ost. akt: 2022-05-09 07:51:52)
Olimpia po bardzo dobrym meczu zremisowała 0:0 z Ruchem

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

II LIGA PIŁKARSKA\\\ Olimpia Elbląg, po najlepszym meczu w rundzie wiosennej, zremisowała przed własną publicznością z Ruchem Chorzów 0:0. Zdegradowany już do III ligi Sokół Ostróda tym razem bez gry zdobył walkowerowe punkty.
• Olimpia Elbląg — Ruch Chorzów 0:0

OLIMPIA: Dudek — Piekarski, Czarny, Wenger, Guilherme, Krawczun, Czernis (69 Kozera), Danowski, Sienkiewicz, Kałahur, Kurbiel (73 Bawolik),

Ponad 1,5 tys. kibiców przyszło oglądać sobotni mecz i ci, co przyszli, nie zawiedli się. Zobaczyli nie tylko spotkanie stojące na dobrym poziomie, ale także widzieli Olimpię walczącą z dużym zaangażowaniem, jak i wolą odniesienia sukcesu i nic też dziwnego, że po jego zakończeniu piłkarze z Elbląga otrzymali duże brawa na stojąco od swoich fanów.

Już początek spotkania pokazał, że będzie to mecz walki i taki też był. W 7 minucie Hubert Krawczun uderzył z dystansu, ale obok bramki. W 13 min znów było groźnie pod bramką chorzowską. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Jana Sienkiewicza, Michał Czarny główkował, ale kilkanaście centymetrów nad poprzeczką. Ataki Olimpii nie ustawały. W 18 min Krawczun obsłużył Portugalczyka Joao Gilherme podaniem, ale ten będąc metr od bramki nie trafił w piłkę. Szkoda wielka, bo gospodarze zasługiwali na prowadzenie. Goście nie chcieli być dłużni, ale zawsze na miejscu był bramkarz Mateusz Dudek.

Mimo obustronnych ataków kibice do przerwy bramek nie zobaczyli, choć blisko tego celu byli elblążanie. Po przerwie pierwsi zaatakowali goście i byli niewiele od szczęścia. W 47 min w zamieszaniu podbramkowym Konrad Kosolik obił słupek, a dobitkę wybronił Dudek. Niesieni dopingiem publiczności piłkarze Olimpii robili wszystko, by zmienić wynik meczu. Były momenty, w których na połówce Ruchu przebywał cały zespół z Elbląga, posiadał znaczną przewagę, ale brakowało skuteczności.

— Ten remis jest naszym połowicznym sukcesem. Z przebiegu gry to myśmy zasługiwali na zwycięstwo. Cały zespół harował w pocie czoła i gdyby miał lepiej nastawione celowniki, to komplet punktów pozostałby w Elblągu — stwierdza trener Olimpii Tomasz Grzegorczyk.

W przedostatniej kolejce spotkań Olimpia zagra w niedzielę na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Natomiast Sokół Ostróda, który w końcu zapisał na swoje konto komplet punktów (szkoda tylko, że po walkowerze za mecz z wycofanym z rozgrywek GKS-em Bełchatów, a nie w normalnym pojedynku) zagra we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań.