Szczypiorniak już ma "wakacje", a KPR jeszcze gra

2022-05-04 12:04:12(ost. akt: 2022-05-05 11:28:54)
Szczypiorniak wyjazdowym meczem w Kwidzynie zakończył sezon 2021/22, olsztynianie już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie w I lidze

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH \\\ Ta kolejka okazała się pechowa dla KPR-u, po trzech zwycięstwach z rzędu elblążanie polegli bowiem w Płocku. Przegrał także, w ostatnim ligowym meczu w sezonie, Szczypiorniak Olsztyn.
• SMS ZPRP II Płock — KPR Elbląg 24:22 (12:12)

KPR: Jaworski, M. Plak — Solecki 5, Nowakowski 4, Sparzak 3, Karczewski 2, Sucharski 2, Reseman 2, Muracki 1, P. Plak 1, Załuski 1, Bartkowski 1, Peret, Heyda,

Elblążanie do sobotniego spotkania przystępowali z nadziejami na czwarte zwycięstwo z rzędu i byli blisko tego celu, jednak o wszystkim zadecydowały ostatnie 2 minuty gry, kiedy przy remisie 22:22 gospodarze zdobyli dwie decydujące bramki na wagę zwycięstwa.

Początek spotkania należał do KPR, który po 5 minutach gry, po golach: Soleckiego, Nowakowskiego, Murackiego i Resemana, prowadził 4:0. Gospodarze goniąc wynik, po kwadransie gry doprowadzili jednak do remisu 7:7, a w 35 minucie wyszli na prowadzenie 11:9. W ostatnich chwilach przed przerwą, po skutecznych rzutach Bartkowskiego, Soleckiego i Sucharskiego podopieczni trenera Damiana Malandy doprowadzili do remisu 12:12 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona meczu.

Po przerwie nadal trwała walka bramka za bramkę. W 40 minucie po trafieniu Resemana zespół z Elbląga wygrywał 16:14, ale dziesięć minut później na tablicy wyników pokazał się już rezultat 20:20. Trwała cały czas wyrównana gra i zacięta walka. W 55 minucie elblążanie wyszli na siódme prowadzenie w tym pojedynku, tym razem 22:20 i nic nie zapowiadało ich porażki. Wystarczyły jednak dwie zmarnowane akcje ofensywne, by piłkę przejęli płocczanie i doprowadzili do remisu 22:22.

W ostatnich dwóch minutach walka poszła na całego, lepsi byli miejscowi i po szybkich dwóch kontratakach zdobyli kolejne bramki i w ten sposób trzy punkty zostały w Płocku.

Kolejny mecz KPR rozegra u siebie w sobotę o godz. 17 z liderem tabeli, Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna.

• SMS ZPRP II Kwidzyn — Szczypiorniak Olsztyn 45:32 (26:16)

SZCZYPIORNIAK: Masłowski, Pikura, — Mosiewicz 9, Lewandowski 6, Domagalski 6, Dzido 6, Ostrówka 3, Zaborowski 1, Sypniewski 1, Bądzelewski, Konarzewski, Ziejewski,

To był ostatni mecz sezonu dla Szczypiorniaka. Drużyna z Olsztyna utrzymanie w I lidze zapewniła sobie już wcześniej, jednak rozgrywki chciała i tak zakończyć dobrym występem, a najlepiej wygraną w Kwidzynie.
— Drużynie SMS II chcieliśmy się tym samym zrewanżować za porażkę w pierwszej rundzie w Olsztynie i nawet początkowo udawało się realizować ten plan — mówi Konstanty Targoński, trener olsztyńskiego zespołu.

— Ostatni mecz sezonu dobrze rozpoczęliśmy, potem jednak nastąpił przestój, a rywale wykorzystali nasze błędy i grę w przewadze wychodząc na prowadzenie, jednak akurat wynik nie oddaje do końca tego, co działo się na boisku, bo przewaga zespołu z Kwidzyna nie była aż tak duża, żeby pokonać nas 13 bramkami. Tak się jednak stało, a my już zapominamy powoli o sezonie 2021/22 i myślimy już o kolejnym — dodaje szkoleniowiec Szczypiorniaka.

W maju zawodnicy olsztyńskiego I-ligowca będą trenować dwa razy w tygodniu, trener Targoński chce ten czas roztrenowania wykorzystać na poprawę niektórych elementów swojej układanki, a czerwiec i lipiec będzie wolny dla szczypiornistów z Olsztyna.

Dopinamy powoli kadrę na rozgrywki 2022/23, no i czekamy na powrót do pełni zdrowia po kontuzji i operacji Wojciecha Golksa, naszego czołowego zawodnika — mówi Targoński.