Dwie porażki Szczypiorniaka

2022-04-26 11:00:00(ost. akt: 2022-04-25 21:17:29)
 Szczypiorniak Olsztyn - USAR Kwidzyn 29:32

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA RĘCZNA\\\ W I lidze trwa dobra passa elblążan, którzy wygrali po raz trzeci z rzędu. Niestety, kolejnej porażki doznał olsztyński Szczypiorniak.
* KPR Elbląg - SMS ZPRP I Kwidzyn 31:27 (16:15)
KPR: Jaworski, M. Plak - Karczewski 7, Nowakowski 6, Peret 5, Sparzak 5, Załuski 3, Solecki 3, Sowiński 1, Sucharski 1, Muracki, Bartkowski, Heyda, Reseman, P. Plak, Masłowski

Goście przyjechali w zaledwie 10-osobowym składzie, w tym było dwóch bramkarzy, ale już po dwóch minutach ich skład jeszcze się skurczył, bowiem Wiktor Biskup otrzymał czerwoną kartkę za to, że z rzutu karnego trafił w twarz Dominika Jaworskiego. Mecz miał wyrównany przebieg, ale cały czas na prowadzeniu byli elblążanie, którzy po kwadransie wygrywali 9:7, a na pięć minut przed przerwą 14:12. Prowadzenie mogło być wyższe, gdyby Nowakowski wykorzystał rzut karny.
Po przerwie goście - nie mając nic do stracenia - rzucili się do odrabiania strat, no i w 37. min wyszli na prowadzenie 18:17. Od tej pory trwała wymiana ciosów - jeszcze w 43. min kwidzynianie wygrywali 22:20, ale po dwóch rzutach karnych Kacper Sparzak doprowadził do remisu 22:22. Pięć minut przed końcem KPR uzyskał dwie bramki przewagi (28:26), by ostatecznie wygrać 31:27.

* Szczypiorniak Olsztyn - USAR Kwidzyn 29:32 (14:16)
SZCZYPIORNIAK: Pikura, Masłowski - Ziejewski, Lewandowski 3, Domagalski 9, Bądzelewski 4, Mosiewicz 7, Ostrówka 2, Dzido 3, Sypniewski 1

W pierwszej połowie gospodarze prowadzili nawet trzema bramkami (9:6, 11:8, 12:9), ale ostatnie minuty przed przerwą należały do gości, którzy zdobyli trzy bramki z rzędu (z 14:13 na 14:16).
W drugiej połowie Szczypiorniak cały czas gonił wynik, ale ani razu nie dogonił.
* Pozostałe wyniki: Gwardia Koszalin - SMS ZPRP II Płock 28:26 (15:15), Mazur Sierpc - SMS ZPRP II Kwidzyn 27:23 (10:10), Sparta Oborniki - PGE KPR Gryfino 24:23 (10:13), Tytani Wejherowo - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 30:29 (15:14).

* liczba rozegranych meczów

* Szczypiorniak II Olsztyn - BSMS Bartoszyce 26:32 (10:17)

Trener Andrzej Cichocki zapowiedział w Olsztynie zwycięstwo, no i słowa dotrzymał. Tym samym debiutancki sezon olsztynianie zakończyli na 9. miejscu.
W sobotę najważniejszy mecz sezonu, bowiem prowadzący w tabeli Jeziorak jedzie do Tczewa na pojedynek z... wiceliderem.
* 21. kolejka: Handball Czersk - AZS Fahrenheit Gdańsk 30:36 (12:17), Pogoń Handball Szczecin - Sambor Latocha Agropom Tczew 26:27 (10:12), Autoinwest Wybrzeże Gdańsk - AZS UKW Bydgoszcz 39:26 (21:16), MKS II Grudziądz - Szczypiorniak II Olsztyn 0:10 (walkower).