No i po Gardinim...

2022-04-14 23:10:45(ost. akt: 2022-04-14 23:18:05)
Andrea Gardini, trener Jastrzębskiego Węgla

Andrea Gardini, trener Jastrzębskiego Węgla

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

SIATKÓWKA\\\ Po ćwierćfinałowej porażce z Treflem zarząd Jastrzębskiego Węgla podjął decyzję o odsunięciu trenera Andrei Gardiniego od prowadzenia zespołu.
Władze mistrza Polski wydały w tej sprawie oświadczenie:
"Decyzja ta jest wynikiem analizy bieżącej sytuacji drużyny, sposobu zarządzania zespołem, jak również wyników sportowych w kluczowym momencie sezonu.
W sobotnim meczu przeciwko Treflowi Gdańsk naszą drużyną z ławki trenerskiej w roli pierwszego szkoleniowca pokieruje dotychczasowy trener przygotowania motorycznego i asystent Andrei Gardiniego, Nicola Giolito".

- W mojej ocenie zarządzanie drużyną przez trenera Gardiniego podczas meczu nie było takie, jakie bym sobie wyobrażał - wyjaśnił prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol. - Nie zgadzam się z decyzjami personalnymi trenera z pierwszego meczu z Treflem. To wszystko razem z wcześniejszymi problemami się skumulowało i wpłynęło na moją decyzję.
Ostatnie tygodnie dla Jastrzębia to pasmo niepowodzeń, bo przegrało już finał Pucharu Polski, półfinał Ligi Mistrzów (oba z ZAKSĄ), a teraz jest o krok od odpadnięcia z walki o medale mistrzostw Polski.