Kadra na mecz ze Szwecją

2022-03-29 13:21:49(ost. akt: 2022-03-29 12:28:35)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

PIŁKA NOŻNA\\\ Dzisiaj wieczorem Polacy zagrają ze Szwedami o przepustkę do turnieju finałowego mistrzostw świata, które na przełomie listopada i grudnia odbędą się w Katarze.
Po sparingu ze Szkocją ze składu wypadli kontuzjowani Arkadiusz Milik i Bartosz Salamon, natomiast pod znakiem zapytania stała gra Krzysztofa Piątka i Szymona Żurkowskiego.
Ostatecznie obaj znaleźli się w 23-osobowej kadrze, która dzisiaj o awans do Mundialu powalczy ze Szwedami. Jednak raczej nie zagrają - o ile w ogóle zagrają - od pierwszej minuty.
Poza Milikiem i Salomonem w kadrze nie ma Bartłomieja Drągowskiego, Marcina Kamińskiego, Konrada Michalaka, Patryka Kuna, Przemysława Frankowskiego i Przemysława Płachety.

KADRA NA SZWECJĘ
* Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Kamil Grabara
* Obrońcy: Matty Cash, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca, Tymoteusz Puchacz, Kamil Glik, Krystian Bielik, Bartosz Bereszyński, Mateusz Wieteska
* Pomocnicy: Jacek Góralski, Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski
* Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek