Mistrzowski przerywnik

2022-01-18 15:00:00(ost. akt: 2022-01-18 15:10:22)
Stomil Olsztyn - kobiecy mistrz Polski w futsalu U-17

Stomil Olsztyn - kobiecy mistrz Polski w futsalu U-17

Autor zdjęcia: Śląski Związek Piłki Nożnej

FUTSAL\\\ Kolejny wielki sukces młodzieżowego klubu z Warmii i Mazur! Tym razem mistrzostwo Polski U-17 wywalczyły piłkarki Stomilu Olsztyn.
Podopieczne Marka Maleszewskiego sukces odniosły w Żorach w województwie śląskim. Przez cały turniej olsztyńskie piłkarki nie zaznały żadnej porażki. W pierwszym spotkaniu w fazie pucharowej stomilanki wygrały 2:0 z ROW Rybnik po golach Oliwii Czarneckiej i Poli Olender. Potem przyszłe mistrzynie Polski wygrały 4:1 z Ząbkovią Ząbki, a m.in. trzy gole strzeliła Czarnecka, która ostatecznie została królem strzelców imprezy. Natomiast w ostatnim meczu fazy grupowej podopieczne Maleszewskiego nie miały litości dla Prątniczanki Kraków (8:2).
W ćwierćfinale piłkarki Stomilu wygrały pewnie 3:0 z GKS Katowice, jednak najtrudniejsze spotkanie rozegrały w półfinale z Tęczą Bydgoszcz. Olsztynianki ostatecznie zwyciężyły 3:2 i tak finał stał się faktem! W ostatnim meczu olsztyńskie zawodniczki wygrały 3:1 z AZS AUM Poznań i mogły cieszyć się z mistrzostwa Polski.

- Przed turniejem w tym roku mieliśmy tylko cztery jednostki treningowe w hali - mówi Marek Maleszewski. - Wcześniej dziewczyny trenowały indywidualnie. Nasz plan był taki: najpierw wyjść z grupy, a potem być gotowym na każdy kolejny mecz. Taktycznie fajnie zagraliśmy, a poza tym byłem w komfortowej, bo miałem dwie bramkarki i 12 zawodniczek, więc zawsze mogłem ściągnąć od razu aż cztery dziewczyny z boiska. Wyrównany skład był tym elementem, w którym przeważaliśmy nad rywalami. Cieszy nas ta wygrana tym bardziej, że byliśmy lepsi od zespołów, które specjalizują się w futsalu, bo dla nas był to tylko taki fajny przerywnik od rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorek U-17. Jestem zadowolony z dziewczyn, bo realizowały wszystkie założenia taktyczne i przede wszystkim pokazywały na boisku charakter - ocenia olsztyński szkoleniowiec.

Dla kobiecej sekcji Stomilu jest to już trzeci sukces w futsalu. W latach wcześniejszych piłkarki prowadzone przez Marka Maleszewskiego zdobyły mistrzostwo Polski do lat 14 i 16. Z kolei w grudniu zeszłego roku futsalowe mistrzostwo Polski do lat 13 zdobyli ich młodsi koledzy z Akademii Sportu Stomil Olsztyn. Przypomnijmy, że podopieczni Piotra Krztonia w finale wygrali 5:0 z AP Nowiny.

Wyniki Stomilu
* Faza grupowa: 2:0 z ROW Rybnik (Oliwia Czarnecka, Pola Olender), 4:1 z Ząbkovią Ząbki (Oliwia Czarnecka 3, Małgorzata Milewska), 8:2 z Prądniczanką Kraków (Julia Wółkiewicz 2, Zuzanna Bielasta, Weronika Gadomska, Martyna Żukowska, Pola Olender, Oliwia Korzec, Blanka Żukowska)
* Ćwierćfinał: 3:0 z GKS Katowice (Weronika Gadomska, Oliwia Czarnecka, Oliwia Korzec); półfinał: 3:2 z Tęczą Bydgoszcz (Oliwia Czarnecka 3); finał: 3:1 z AZS AUM Poznań (Weronika Gadomska, Justyna Dukat, Oliwia Czarnecka)

STOMIL OLSZTYN
Maja Bogacka, Kornelia Czasnojć, Małgorzata Milewska, Martyna Żukowska, Oliwia Czarnecka, Oliwia Korzec, Weronika Gadomska, Pola Olender, Justyna Dukat, Zuzanna Bielasta, Maja Wilczewska, Oliwia Kamińska, Julia Wolkiewicz, Blanka Żukowska, Karolina Taranowska, Oliwia Kowalewska, Aleksandra Mroczkowska, Agata Pankiewicz.