Indykpol AZS wygrał w Spale

2021-12-22 00:13:58(ost. akt: 2021-12-22 00:24:56)
Marcin Mierzejewski, tymczasowy trener Indykpolu AZS

Marcin Mierzejewski, tymczasowy trener Indykpolu AZS

Autor zdjęcia: Mateusz Lewandowski

SIATKÓWKA\\\ W 1/16 finału Tauron Pucharu Polski Indykpol AZS na wyjeździe pokonał 3:0 SMS PZPS Spałę. Był to ostatni w tym roku mecz olsztyńskiego zespołu.
* SMS PZPS Spała - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (-20, -25, -11)

Olsztyńska drużyna była zdecydowanym faworytem poniedziałkowego spotkania. nawet mimo tego, że zagrała niespełna dobę po zakończeniu plusligowego meczu z Projektem (w Warszawie gospodarze wygrali 3:2).
W wyjściowym składzie Indykpolu AZS zagrali: Firlej, Jakubiszak, Poręba, Andringa, Janiszewski, Król, Ciunajtis (libero).

Młody zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale walczył dzielnie. Podopieczni Michała Bąkiewicza szczególnie w drugiej partii byli blisko sprawienia niespodzianki, ale Indykpol AZS kontrolował przebieg gry od pierwszej do ostatniej piłki.

W 1/8 finału Tauron Pucharu Polski Indykpol AZS Olsztyn spotka się ze zwycięzcą meczu AZS AGH Kraków - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie zostało zaplanowane na 19 stycznia.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur udaje się na zasłużony odpoczynek – trening po świętach został zaplanowany na 27 grudnia, a pierwsze ligowe starcie w nowym roku odbędzie się 5 stycznia w Rzeszowie.