Rakiety mierzą w Ekstraligę

2021-11-24 15:00:00 (ost. akt: 2021-11-24 12:16:56)
Andrzej Gajewski

Andrzej Gajewski

Autor zdjęcia: Emil Marecki

BADMINTON\\\ Rakiety Olsztyn szykują się do swojego trzeciego pierwszoligowego sezonu. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Gajewskiego ponownie ma nadzieję na awans. O tym, czy tak się stanie, dowiemy się w przyszłym roku.
W pierwszym sezonie rozegranym na przełomie 2019 i 2020 roku Rakiety zajęły drugie miejsce na zapleczu Ekstraligi. Natomiast kolejny sezon był specyficzny ze względu na pandemię koronawirusa. Dość powiedzieć, że turniej I ligi został rozegrany w... jeden weekend, a Rakiety wolą go nie wspominać, bo w Nowej Soli zajęły dopiero czwarte miejsce.
W najbliższy weekend startuje nowy sezon I ligi, oczywiście z udziałem ekipy z Olsztyna. Jak przebiegł okres przygotowawczy?
- Część z moich zawodników, jak już co roku, boryka się z kontuzjami - wyjaśnia trener Rakiet Andrzej Gajewski. - Taka sytuacja nie pozwala nam na treningi na najwyższych obrotach, dlatego robimy miejsce dla młodszych i żądnych gry zawodników, głównie są to ambitni młodzieżowcy i juniorzy. Trenują systematycznie, więc uważam, że jesteśmy na dobrych torach przed startem rozgrywek.
Andrzej Gajewski nie ukrywa, że myśli o awansie. - Chcemy, aby nasi zawodnicy się ogrywali i zdobywali doświadczenie, bo przecież liga nie jest jedynym turniejem w sezonie. Mamy jednak realne szanse na awans i na tym się głównie skupimy. Oczywiście nie będzie to proste, ale przecież nigdy nie było.

Rakiety do rozgrywek zgłosiły 16 graczy. Najbardziej doświadczoną zawodniczką jest Johanna Goliszewski, uczestniczka... igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Jest to wychowanka olsztyńskiej Warmii, która wyjechała do Niemiec i tam grała w kadrze narodowej naszych zachodnich sąsiadów.

- Johanna cały czas mieszka w Niemczech, ale na pewno pomoże nam podczas jednej serii. Natomiast gdybyśmy awansowali do Ekstraligi, wtedy zadeklarowała częstsze występy - dodaje Gajewski.
W kadrze olsztyńskiego zespołu jest także m.in. Aleksander Dzwonnik, który ma w swoim CV m.in. występy w kadrze Polski U-23. Andrzej Gajewski liczy także na dobre występy Ukraińców Vladyslava Tregubenko i Darmina Vitalia. Obaj na co dzień mieszkają i pracują w Gdańsku
Cały sezon I ligi odbędzie się podczas czterech kolejek, wszystkie zespoły zagrają każdy z każdym i nie będzie rewanżów. Rakiety tylko raz zagrają w Olsztynie, a konkretnie w hali OSiR przy ulicy Mariańskiej. Poza tym przed nimi trzy dalekie podróże na południe Polski: do Domecka koło Opola, Katowic i Bierunia nieopodal Katowic.
Pierwsze spotkania w Domecku olsztynianie rozegrają z miejscową Victorią i Abramem II Warszawa. Poza nimi w I lidze grają także Badminton School Gdynia, UKS Unia II Bieruń, UKS Hubal II Białystok, Badminton Kobierzyce i AZS UŚ Katowice
EM

Rakiety Olsztyn
Kinga Bąkowska, Żaneta Baranowska, Aneta Gadomska, Johanna Goliszewski, Martyna Hałajda, Magdalena Jaworek, Natalia Kordala, Darmin Vitalii, Aleksander Dzwonnik, Andrzej Gajewski, Adrian Koc, Piotr Kowenicki, Tomasz Kozowski, Tomasz Lipski, Łukasz Marciniak, Vladyslav Tregubenko, Krzysztof Walenda, Michał Zakrzewski