Dwie porażki

2021-11-15 10:35:15(ost. akt: 2021-11-15 10:37:18)

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA RĘCZNA\\\ W I lidze przegrały u siebie obie drużyny z naszego województwa: KPR Elbląg z KPR Gryfino, a Szczypiorniak Olsztyn z Sokołem Kościerzyna.
* Szczypiorniak Olsztyn - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 21:25 (13:14)
SZCZYPIORNIAK: Pikura, Masłowski, Konarzewski - Jurewicz 3, Lewandowski, Domagalski 2, Mosiewicz, Golks 7, Zaborowski 2, Warmiński, Ostrówka 3, Dzido 3, Fabisiak, Sypniewski 1

Podopieczni trenera Konstantego Targońskiego przegrali z Sokołem, ale to żaden powód do wstydu, bo rywale przystępowali do tego meczu z kompletem zwycięstw na koncie, no i w Olsztynie „tylko” podtrzymali tę serię. Dla Szczypiorniaka z kolei jest to druga porażka z rzędu w lidze, choć tym razem trzeba oddać, że zespół zagrał o wiele lepiej niż dwa tygodnie temu w Płocku. Szczypiorniak poprawił skuteczność, ale ostatecznie to było za mało, żeby przeciwstawić się doświadczonemu zespołowi z Kościerzyny.
Gospodarze w pewnym momencie prowadzili 11:10, ale do szatni schodzili przegrywając jednym trafieniem. Początek drugiej połowy był też wyrównany, chociaż Sokół odskoczył na trzy trafienia,. Szczypiorniak zdołał jeszcze doskoczyć do rywala, ale goście drugi raz zanotowali serię trafień i ostatecznie nie oddali prowadzenia do końca spotkania.

* KPR Elbląg - KPR Gryfino 22:28 (13:14)
ELBLĄG: Jaworski 1, Plak - Latarski, Muracki 6, Peret 4, Sowiński, Nowakowski 1, Załuski 4, Sparzak 3, Robak 1, Bartkowski, Heyda 1, Solecki 1, Sucharski, Reseman; kary: 14 min
Najwięcej dla gości: Prokopczyk 9, Karnacewicz 6, Gackowski i Telenga - po 4; kary: 10 min.

Po ostatnich dwóch dobrych występach gospodarzy, kibice w Elblągu liczyli na kolejne punkty. Podopieczni trenera Damiana Malandego, chcąc utrzymać się w szóstce, musieli koniecznie ten mecz wygrać. Niestety, nic z tego nie wyszło...
W 16. min elblążanie wyszli na drugie prowadzenie w tym spotkaniu, 9:8, ale - jak się później okazało - było to ich ostatnie prowadzenie tego dnia. Po przerwie przez dziesięć minut atak elblążan prawie nie istniał (błędy w rozgrywaniu akcji, straty piłek i brak skuteczności). Nic dziwnego, że drużyna gości nie straciła żadnej bramki, a sama zdobyła cztery i prowadziła już 18:13. Drużyna z Gryfina już do końca meczu kontrolowała grę.

* Inne mecze 7. kol.: Tytani Wejherowo – SMS ZPRP II Płock 33:26 (15:10), Sparta Oborniki – Mazur Sierpc 35:26 (15:12), USAR Kwidzyn – SMS ZPRP II Kwidzyn 29:24 (14:15). Mecz Gwardia Koszalin – SMS ZPRP I Kwidzyn przełożono na 18 grudnia.