Okręgówka na półmetku

2021-11-14 11:50:44(ost. akt: 2021-11-15 10:19:05)
Wojciechy zremisowały w Olecku

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

PIŁKA NOŻNA\\\ Mistrzem jesieni w grupie 1 klasy okręgowej zostali piłkarze Rominty, którzy zakończyli rundę z imponującym bilansem 14 zwycięstw w 15 meczach.
Tylko Vęgorii udało się odebrać liderowi punkty, ale za to wszystkie trzy (1:3 w Węgorzewie). W 15. kolejce drużyna z Gołdapi wygrała w Bartoszycach, ale że zwycięstwo zapisała na swoim koncie także Tęcza Biskupiec (4:1 w Jezioranach), więc oba zespoły dzielą tylko dwa „oczka” różnicy. Za tydzień – początek rundy rewanżowej.

* Vęgoria Węgorzewo – Łyna Sępopol 4:2 (Gryczka 14, Młyński 24 samob., Łydziński 58, 82 - Polkowski 40, Gigielewicz 90)
* Orlęta Rema Reszel – Wilczek Wilkowo 0:1 (Mariusz Grabowski 20)
* Czarni Olecko – KS Wojciechy 1:1 (Wyszyński 64 - Sófczyński 21)
* Śniardwy Orzysz – Rona 03 Ełk 2:0 (Niecikowski 56, Koszycki 90+4)
* Victoria Bartoszyce – Rominta Gołdap 0:2 (Paszkowski 41, Kłak 65)
* Omulew Wielbark – Pojezierze Prostki 1:2 (Abramczyk 46 - Kotyński 76, Chyliński 78)
* MKS Jeziorany – Tęcza Biskupiec 1:4 (Śliwiński 5 - Kowalski 45+1, Gołębiowski 51, 83, Chabera 76)
* Żagiel Piecki – Naki Olsztyn 3:2 (gole dla Żagla: Wachowski, Spirydon, Loch)

16. Wojciechy 7 19:36

>> W grupie 2 na pozycji lidera pozostała Olimpia Olsztynek, która pokonała Radomniaka 2:1, wyszarpując to zwycięstwo dopiero w ostatniej minucie gry, kiedy na listę strzelców wpisał się Konrad Krogól. W meczu Tęczy Miłomłyn z Czarnymi Rudzienice (1:1) gospodarze wygrywali do 94. min 1:0, ale w ostatniej akcji Wojciech Kowalkowski trafił do własnej bramki i spotkanie zakończyło się remisem. Trzy minuty wcześniej Rafał Wyralski z Tęczy nie wykorzystał rzutu karnego...

* Warmia Olsztyn – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:1 (Skutnik 16 - Świniarski 61)
* Olimpia Olsztynek – Radomniak Radomno 2:1 (Żórański 16, Krogól 90 - Bartnicki 45)
* Ewingi Zalewo – Ossa Biskupiec Pomorski 2:4 (Frygier 59, Bielecki 65 - Banaszek 15, Karski 21, Wiśniewski 40, Kasprowicz 90)
* Tęcza Miłomłyn – Czarni Rudzienice 1:1 (Czerwonka 41 k - Kowalkowski 94 samob.)
* Kormoran Zwierzewo – Unia Susz 2:7 (Kliński 3, Farasiewicz 51 - Staniec 8, 21, 70, Cacan 28, Barwiński 30, Luliński 58, Murawski 82)
• Płomień Turznica – Grunwald Gierzwałd 2:0 (Kiljański 8, Sadowski 33 k)
• Delfin Rybno – Start Nidzica 6:1 (Zieliński 18, Kwaśniewski 33, 40, Orzechowski 55, Konicz 67, 82 - Bruździński 25)
• Polonia Pasłęk – MKS Miłakowo 5:1 (Lenart 28, 59, Kamiński 53, 70, 90 - Giemza 18)