Zmiany w siatkarskim kalendarzu

2021-11-10 08:53:33 (ost. akt: 2021-11-10 08:55:37)
Siatkarze Indykpolu AZS rozegrają w tym roku jeszcze siedem meczów o stawkę

Siatkarze Indykpolu AZS rozegrają w tym roku jeszcze siedem meczów o stawkę

Autor zdjęcia: Artur Kijewski

SIATKÓWKA\\\ Jak poinformowała oficjalna strona Indykpolu AZS, w grudniu olsztyńskich siatkarzy czeka kilka zmian w terminarzu PlusLigi.
Mecz 10. kolejki z mistrzem Polski – Jastrzębskim Węglem, który pierwotnie miał być rozegrany na wyjeździe, ostatecznie odbędzie się jednak w Iławie (sobota, 4 grudnia, godzina do ustalenia). Tydzień później Indykpol AZS spotka się natomiast z ZAKSĄ, tyle że nie w Iławie, ale w Kędzierzynie-Koźlu (piątek, 10 grudnia). Żeby obejrzeć wicemistrzów kraju na żywo w mieście nad Jeziorakiem, trzeba będzie poczekać do 19 marca. Przełożony został również pojedynek olsztynian z Treflem Gdańsk w 13. kolejce, do którego miało dojść w Iławie 29 grudnia. Nowy termin tego spotkania to połowa lutego.
>> Oto wstępny plan gier siatkarzy z Olsztyna do końca tego roku:
* Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin (poniedziałek 15 listopada, godz. 17:30);
* Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS (sobota 20.11, godz. 20:30);
* Indykpol AZS – Stal Nysa (niedziela 28.11);
* Indykpol AZS – Jastrzębski Węgiel (sobota, 4 grudnia);
* ZAKSA Kędzierzyn – Indykpol AZS (piątek, 10.12);
* Projekt Warszawa – Indykpol AZS (niedziela, 19.12);
* 1/16 finału Pucharu Polski (wyjazd; środa, 22.12).

>>> Dzisiaj zostaną rozegrane awansem dwa mecze 13., czyli ostatniej tegorocznej, kolejki PlusLigi siatkarzy, zaplanowanej na 29 grudnia. I tak o godz. 17:30 dojdzie do hitowego pojedynku będącego rewanżem za finał poprzednich rozgrywek – w kędzierzyńskiej Hali Azoty tamtejsza ZAKSA, a więc obecny wicemistrz Polski, zmierzy się z broniącym tytułu Jastrzębskim Węglem. Po sześciu kolejkach PlusLigi obaj wielcy rywale mają po 16 pkt na koncie, a liderująca (i jako jedyna, niepokonana) ZAKSA wyprzedza jastrzębian tylko większą liczba zwycięstw. W tym sezonie oba zespoły miały już okazję raz zagrać ze sobą: 20 października Jastrzębski Węgiel wygrał w Lublinie mecz o Superpuchar Polski z ZAKSĄ 3:0 i po raz pierwszy w historii klubu sięgnął po to trofeum.
Z kolei o godz. 20:30 w roli trenera siatkarzy Stali Nysy zadebiutuje Daniel Pliński, były szkoleniowiec reprezentacji Polski juniorów (którą niedawno doprowadził do brązu MŚ), a także były środkowy Indykpolu AZS Olsztyn i długoletni reprezentant Polski. Ostatni w tabeli nysanie, którzy przegrali w lidze wszystkie sześć meczów, podejmą we własnej hali Projekt Warszawa.
Cała regularna 7. kolejka wystartuje natomiast w piątek, od meczu GKS Katowice z Czarnymi Radom, a zakończy się poniedziałkowym spotkaniem w Iławie, gdzie Indykpol AZS zagra z Cuprum Lubin (15 listopada, godz. 17:30).

* 7. kolejka PlusLigi, piątek: GKS Katowice - Czarni Radom (g. 17:30); sobota: Resovia Rzeszów - Projekt Warszawa (14:45), Skra Bełchatów - LUK Politechnika Lublin (17:30), Aluron Warta Zawiercie - Stal Nysa (20:30); niedziela: Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (14:45), Ślepsk Suwałki - Jastrzębski Węgiel (17:30); poniedziałek: Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin (17:30).