Indykpol AZS jednak nie pojedzie do Katowic?

2021-10-27 17:16:10 (ost. akt: 2021-10-28 11:30:45)
Być może Indykpol AZS jednak nie zagra w niedzielę o punkty...

Być może Indykpol AZS jednak nie zagra w niedzielę o punkty...

Autor zdjęcia: materiały prasowe klubu

Możliwe, że zaplanowany na niedzielę mecz 5. kolejki PlusLigi siatkarzy, w którym Indykpol AZS Olsztyn miał zagrać na wyjeździe z GKS Katowice (g. 20:30), jednak nie dojdzie do skutku! Powodem jest koronawirus, który dotknął w ostatnich dniach drużynę ze Śląska.
Poniżej zamieszczamy raport medyczny wystosowany w środowe popołudnie przez GKS Katowice (pisownia oryginalna).

Po ostatnim spotkaniu GKS-u Katowice w rozgrywkach PlusLigi, jeden z zawodników naszego klubu został skierowany na test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 ze względu na objawy wskazujące na zarażenie. Wynik testu okazał się pozytywny. W wyniku tego, testy zostały przeprowadzone u pozostałych członków drużyny. W sumie u trzech podstawowych siatkarzy zespołu GKS-u oraz u jednego członka sztabu szkoleniowego wyniki testu na koronawirusa okazały się pozytywne. Na prośbę wyżej wymienionych, klub nie podaje imion i nazwisk zarażonych. Dodatkowo na izolację do dnia 1 listopada został skierowany jeszcze jeden siatkarz zespołu.
Stan zdrowia wszystkich zawodników jest na bieżąco monitorowany. Klub jest w kontakcie z władzami PLS oraz właściwymi służbami medycznymi i sanitarnymi. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, członkowie drużyny będą poddawani kolejnym testom.
Ponadto GKS Katowice informuje, że poważnego urazu doznał Tomas Rousseaux, co wyklucza zawodnika z gry i treningu na okres co najmniej do kilku tygodni. Klub złożył w środę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z przekazaną przez Rousseaux informacją o zaatakowaniu go przez nieznanego sprawcę.
Biorąc pod uwagę powyższe okoliczności, GKS Katowice zwrócił się do PLS z prośbą o przełożenie zaplanowanego na 31 października meczu z Indykpolem AZS Olsztyn. O stanie zdrowia zawodników klub będzie informować na bieżąco w kolejnych komunikatach
”.

Jeśli rzeczywiście olsztynianie nie zagrają w pierwotnym terminie z GKS-em, to ich najbliższym spotkaniem PlusLigi będzie to z 6. kolejki - w piątek 5 listopada Indykpol AZS zmierzy się w Lublinie z beniaminkiem ekstraklasy LUK Politechniką (godz. 20:30).