Warmia Energa rozstała się z trenerem

2021-10-19 23:43:27 (ost. akt: 2021-10-20 06:01:46)
Jarosław Knopik

Jarosław Knopik

Autor zdjęcia: Emil Marecki

PIŁKA RĘCZNA\\\ Szefowie klubu Warmia Energa Olsztyn — niezadowoleni z dotychczasowych wyników zespołu — postanowili rozstać się z trenerem Jarosławem Knopikiem.
W tej sprawie zarząd klubu we wtorkowy wieczór opublikował oficjalne oświadczenie:

W dniu 19. października br. została zakończona umowa, za porozumieniem stron, ze szkoleniowcem Warmii Energa Olsztyn – Jarosławem Knopikiem. Powodem tego były różnice w oczekiwaniach i wizji prowadzenia drużyny trenera i działaczy klubu. Miejsce na ławce trenerskiej zajmie wychowanek klubu, Marcin Malewski, który tymczasowo będzie prowadził zespół w Lidze Centralnej.
Trenerowi Knopikowi serdecznie dziękujemy za poświęconą pracę dla tworzenia silnego ośrodka piłki ręcznej w Olsztynie i życzymy powodzenia w rozwoju kariery szkoleniowej.

Zarząd Klubu OKPR Warmia Energa Olsztyn

Warto przypomnieć, że Jarosław Knopik dołączył do Warmii Energa Olsztyn w połowie sezonu 2018/2019, gdy zastąpił Daniela Żółtaka. W tym czasie jego największym sukcesem było wygranie grupy A I ligi w sezonie 2020/21.
Niestety, obecnie w Lidze Centralnej Warmia Energa gra poniżej oczekiwań działaczy i kibiców (trzy porażki w pięciu spotkaniach), w efekcie trener Knopik stracił pracę.

Warto jednak pamiętać, że Liga Centralna jest zdecydowanie mocniejsza niż I liga z ubiegłego sezonu...