Warmia kontra Legionowo

2021-10-15 14:50:34(ost. akt: 2021-10-15 14:53:01)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

PIŁKA RĘCZNA\\\ W 5. kolejce Ligi Centralnej Warmia Energa podejmie w Biskupcu KPR Legionowo (sobota, g. 17).
Dotychczasowy bilans olsztynian to dwa zwycięstwa i dwie porażki, no i trudno go będzie teraz poprawić, bo przyjeżdża jeden z pretendentów do miejsca na podium. Legionowo zanotowało trzy wygrane z rzędu, po czym niespodziewanie przegrało na własnym parkiecie ze Śląskiem Wrocław (27:33).
Na zakończenie poprzedniego sezonu Warmia i KPR zmierzyły się w Turnieju Mistrzów, którego stawką był awans do Superligi. Lepsi okazali się wtedy legionowianie, którzy po udanej drugiej połowie pokonali warmiaków 36:27 (17:16).
Po ostatniej ligowej kolejce z zespołem spotkały się władze olsztyńskiego klubu, chcąc zmotywować zawodników do lepszej gry. Poza tym za porozumieniem stron z Warmią rozstał się 22-letni skrzydłowy Łukasz Orlich. Trener Knopik ma jednak w odwodzie Michała Safiejko i Sikorskiego, którzy mogą wesprzeć dobrze dysponowanego od początku sezonu Michała Klapkę. Tym samym pozycja prawego skrzydła jest dobrze obsadzona. Poza tym do treningów powrócił Jakub Kozłowski, który może wzmocnić defensywę i dać zmiany w ataku Kubie Zemełce i Dominikowi Stępniowi.
Czy zmieni się oblicze drużyny w najbliższym meczu? O tym przekonamy się w sobotę w Biskupcu. Spotkanie rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 17, a po boiskowych wydarzeniach na parkiet wyjdą dzieci, które będą mogły trenować pod czujnym okiem zawodników Warmii Energi w ramach projektu Kids Camp powered by Energa. Organizatorzy tradycyjnie zadbali też o atrakcje w przerwie spotkania, a ci, którzy nie dotrą do Biskupca, będą mogli śledzić rywalizację na profilu facebookowym Warmii lub kanale Youtube Radia Olsztyn.
Bilety: normalny - 10 zł, ulgowy - 5 zł
* Inne mecze 5. kolejki, piątek: Orlen Upstream SRS Przemyśl - GKS Autoinwest Żukowo; sobota: Siódemka-Miedź-Huras Legnica - AZS-AWF Biała Podlaska, Budnex Stal Gorzów - Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, MKS Grudziądz - Padwa Zamość, MKS Wieluń - Ostrovia Ostrów Wlkp., Śląsk Wrocław - Nielba Wągrowiec.