Sobotnie bieganie wokół Długiego

2021-10-14 11:08:58 (ost. akt: 2021-10-14 11:09:57)

Autor zdjęcia: Kacper Kirklewski

REKREACJA\\\ 16 października nad Jeziorem Długim w Olsztynie rozpocznie się dziewiąta edycja cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.
Na sezon 2021/22 złoży się 50 biegów na dystansie 5 km, które będą organizowane w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W każdym z miast zaplanowanych jest po pięć imprez, a sezon zwieńczą ogólnopolskie zawody CITY TRAIL Gold. W Olsztynie zawody odbędą się 16 października, 13 listopada, 11 grudnia, 12 lutego i 12 marca.
Trasy, na których rywalizują biegacze, są przełajowe i bardzo zróżnicowane. Najszybsze są w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Średni poziom trudności prezentują trasy w Katowicach, Lublinie, Łodzi i Olsztynie, natomiast najbardziej wymagające trasy mają w Trójmieście i Szczecinie.
- Trasy są w trakcie sezonu niezmienne, zatem zawodnicy mogą porównywać swoją formę na przestrzeni pięciu miesięcy. Co ważne – w naszych imprezach nie ma limitu czasu, zatem do udziału zapraszamy każdego – nawet zupełnie początkującego biegacza – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator.
Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum trzy razy. Medale oraz nagrody są wręczane na uroczystym podsumowaniu sezonu - takie gale odbędą się w każdej z dziesięciu lokalizacji.
Biegi CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży, które są organizowane na dystansach od 300 m do 2 km. Zasady są identyczne, jak w biegu głównym – aby ukończyć cykl trzeba pobiec minimum trzy razy.
Dzieci ruszają na trasy o godz. 9.30, 9.50 i 10.10, natomiast bieg główny zaczyna się o godz. 11.
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.