Sokół został ukarany walkowerem

2021-10-13 20:44:43 (ost. akt: 2021-10-13 21:21:42)
Z meczu na mecz sytuacja drugoligowego ostródzkiego Sokoła robi się coraz trudniejsza

Z meczu na mecz sytuacja drugoligowego ostródzkiego Sokoła robi się coraz trudniejsza

Autor zdjęcia: MZ

PIŁKA NOŻNA\\\ Mecz 1/32 finału Pucharu Polski, w którym Pogoń Siedlce pokonała 2:0 Sokoła Ostróda, został zweryfikowane jako walkower na korzyść Pogoni.
Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN postanowiła zweryfikować wynik meczu Sokół Ostróda - Pogoń Siedlce (0:2) jako walkower na korzyść gości. Podstawą decyzji był występ Jakuba Chojnowskiego, który nie odbył kary jednego meczu dyskwalifikacji za dwie żółte kartki.

Oczywiście weryfikacja wyniku nie zmieniła nic w tym, kto awansuje dalej do 1/16 finału Pucharu Polski, warto jednak zauważyć, że w obecnych rozgrywkach jest to już drugi walkower na korzyść Pogoni.
W rundzie wstępnej w Siedlcach Olimpia Elbląg wygrała 3:0, ale w jej składzie wystąpił nieuprawniony zawodnik Bartosz Danowski, więc wynik został zweryfikowany jako walkower dla Pogoni.

W 1/16 finału PP Pogoń zagra z Motorem Lublin, a może nie zagra, bo sytuacja finansowa klubu jest dramatyczna, bowiem władze Siedlec nie zamierzają już dłużej finansować drużyny.
W tej chwili Pogoń ma dwa wyjścia:
* upadłość klubu i odbudowa od klasy B (najgorszy scenariusz) lub od klasy A albo okręgówki (zależy to od decyzji piłkarskich władz)
* rozwiązanie wszystkich kontraktów z zawodnikami i dokończenie sezonu jedynie dogranie młodzieżą. Oznacza to oczywiście spadek, ale i premię finansową z programu Pro Junior System. I tak znowu Pogoń spotyka się z Sokołem, który jest w podobnej sytuacji, ale że ostródzki klub już od początku sezonu postawił na młodzież, więc pewnie to on zajmie pierwsze miejsce w PJS. Pogoń raczej go więc nie dogoni, ale za drugie miejsce może dostać 400 tys. złotych (brutto). Obecnie dług klubu z Siedlec wynosi 800 tysięcy, a do końca roku przekroczy milion.