Zmiana lidera

2021-10-04 11:00:00 (ost. akt: 2021-10-03 20:39:44)
Warmia Olsztyn - MKS Miłakowo 4:2

Warmia Olsztyn - MKS Miłakowo 4:2

Autor zdjęcia: Artur Szczepański

PIŁKA NOŻNA\\\ W 9. kolejce okręgówki w grupie 1 dotychczasowy lider z Gołdapi przegrał w Węgorzewie, w efekcie na pierwsze miejsce awansowała Tęcza, którą bardzo trudno będzie teraz z fotela lidera wyrzucić.
Warto jednak zwrócić uwagę, że nowy lider tylko 1:0 wygrał w Wielbarku, który do tej pory nie zdobył nawet jednego punktu.

* Vęgoria Węgorzewo - Rominta Gołdap 3:1 (Galiniewski 3, 55, Łydziński 84 - Litwiński 17)

* Orlęta Reszel - Pojezierze Prostki 8:1 (gole dla Orląt: Jankiewicz 10, 20, 40, Romańczuk 16, 37, Lewandowski 25, samobójcza 77, Tatarczuch 88)

* Żagiel Piecki - Victoria Bartoszyce 1:1 (Skok 58 - Włodarczyk 63)

* Czarni Olecko - Śniardwy Orzysz 3:1 (Kozłowski 28, Kowalewski 87, 90+2 - Tomaszewski 85)

* Omulew Wielbark - Tęcza Biskupiec 0:1 (Gołębiowski 85)

* MKS Jeziorany - KS Wojciechy 2:0 (Buczek 84, Błaszczyk 90+1)

* Wilczek Wilkowo - Rona 03 Ełk 2:3 (Bandurow, Radziwoniuk - Lipiński, Sylwisty, Jabłoński)

* Naki Olsztyn - Łyna Sępopol 3:2

GRUPA 1
1. Tęcza 25 37:8
2. Rominta 24 30:12
3. Rona 22 22:17
4. Vęgoria 21 23:12
5. Żagiel 19 30:17
6. Naki 16 27:14
7. Jeziorany 16 16:7
8. Śniardwy 13 14:14
9. Wilczek 10 25:22
10. Orlęta 10 21:20
11. Victoria 9 9:14
12. Czarni 7 9:25
13. Łyna 6 13:32
14. Wojciechy 5 12:22
15. Pojezierze 4 9:38
16. Omulew 0 7:30

W grupie 2 z tonu nie spuszcza Olimpia Olsztynek. Podopieczni trenera Michała Kraszewskiego tym razem wygrali 3:0 z Grunwaldem Gierzwałd 3:0. Do sporej niespodzianki doszło natomiast w Biskupcu Pomorskim, gdzie Ossa - dotychczasowy wicelider - uległa Unii Susz aż 2:5. Mecz w Biskupcu po raz pierwszy rozegrano przy jupiterach, a na trybunach zasiadło około 400 widzów (rekordowa frekwencja).
Poza tym wysokie zwycięstwo na wyjeździe odniosła Polonia Pasłęk, która wygrała 6:3 z Tęczą Miłomłyn. Gospodarze kończyli jednak w dziesiątkę, bo za dwie żółte kartki boisko opuścił Kacper Majeski.

* Ossa Biskupiec Pom. - Unia Susz 2:5 (Szwaracki 21, Piceluk 57 - Luliński 43, Janiszek 59, Barwiński 61, Zakrzewski 67, 79)

* Czarni Rudzienice - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:2 (Karczewski 1, 20 - Świniarski 15, 85)

* Radomniak Radomno - Start Nidzica 1:4 (Cichocki 65 - Jastrzębowski 31, Florek 40, 55, Wawrzyniak 68 k)

* Warmia Olsztyn - MKS Miłakowo 4:2 (Śniadek 23, Alancewicz 40, Filipek 78 k, Skutnik 85 - Brzuziewski 14, Giemza 50)

* Olimpia Olsztynek - Grunwald Gierzwałd 3:0 (Górski 22, Usovich 75, Pisarkiewicz (88)

* Ewingi Zalewo - Płomień Turznica 1:1 (Gradys 90 - Kiljański 59)

* Tęcza Miłomłyn - Polonia Pasłęk 3:6 (Gołębiewski 32, Czerwonka 60, Leśnicki 87 - Lenart 15, Kuczkowski 25, Kamiński 64, 91, Błażewicz 75, 90)

* Kormoran Zwierzewo - Delfin Rybno 2:2 (T. Śnieżawski 7, P. Śnieżawski 88 - Zieliński 24, Szatkiewicz 40)

GRUPA 2
1. Olimpia 24 33:14
2. Polonia 20 44:22
3. Ossa 19 26:17
4. Drwęca 18 26:12
5. Start 17 26:16
6. Unia 17 25:18
7. Radomniak 14 16:16
8. Czarni 13 17:21
9. Ewingi 11 20:23
10. Delfin 10 21:20
11. Płomień 10 14:14
12. Grunwald 10 18:25
13. Tęcza 7 13:24
14. Warmia 6 15:33
15. Kormoran 5 10:31
16. Miłakowo 2 14:32