2021-09-29 22:07:44(ost. akt: 2021-09-29 22:20:56)

Stomil ograł Sandecję i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski!
* Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
1:0 - Żwir (50)

STOMIL: Konrad Syldatk - Filip Szabaciuk (68 Beniamin Czajka), Jonathan Simba Bwanga, Maciej Dampc,Jonatan Straus - Karol Żwir, Maciej Spychała, Jakub Tecław, Merveille Fundambu (66 Rafał Remisz), Łukasz Moneta (83 Patryk Zych) - Patryk Mikita

W pierwszej połowie najlepszą sytuację miał Mikita, który w 43. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sandecji. Niestety, olsztynianin ten pojedynek przegrał.

Jednak pięć minut po przerwie kibice Stomilu mieli powód do radości, bo po podaniu
Fundambu Żwir wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Szymona Tokarza!
1:0 dla Stomilu!
Kolejne 10 minut to ataki Stomilu, jednak bez efektu bramkowego, na dodatek w 60. minucie czerwoną kartką został ukarany Bwanga, więc od tego momentu olsztynianie musieli grać w osłabieniu.
Goście osiągnęli przewagę, ale obrona Stomilu nie dała się zaskoczyć! I tak Duma Warmii awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski.

W piątek o godz. 12 w siedzibie PZPN odbędzie się losowanie 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.
Mecze zaplanowano na 26-28 października, a jako rezerwowy termin przewidziano 3 listopada.

* Inne wyniki: Sokół Ostróda - Pogoń Siedlce 0:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Rekord Bielsko-Biała 4:3, Wieczysta Kraków - Chrobry Głogów 2:1, Olimpia Zambrów - GKS Katowice 0:1, Lech II Poznań - Puszcza Niepołomice 2:1, Resovia - Widzew Łódź 1:2, Olimpia Grudziądz - Warta Poznań 2:0, GKS Bełchatów - Arka Gdynia 0:5, Powiśle Dzierzgoń - Garbarnia Kraków 0:3.