Siatkarze Indykpolu AZS już odliczają godziny

2021-09-29 12:10:43 (ost. akt: 2021-09-29 12:53:17)
Marco Bonitta, prof. Jerzy Przyborowski, prezes Tomasz Jankowski oraz Robbert Andringa na koniec stanęli do wspólnego zdjęcia

Marco Bonitta, prof. Jerzy Przyborowski, prezes Tomasz Jankowski oraz Robbert Andringa na koniec stanęli do wspólnego zdjęcia

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Na dwa dni przed startem rozgrywek PlusLigi siatkarzy, a trzy przed pierwszym meczem Indykpolu AZS najważniejsi ludzie w olsztyńskim klubie spotkali się w Kortowie z przedstawicielami mediów. Już w sobotę w Iławie olsztynianie zagrają o punkty z Resovią (godz. 14:45).
W środowe przedpołudnie w gościnnych progach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie miała miejsce – jak co roku mniej więcej o tej porze – przedsezonowa konferencja prasowa Indykpolu AZS. Tym razem wzięli w niej udział prof. Jerzy Przyborowski, rektor UWM, Tomasz Jankowski, prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, a także trener olsztynian Marco Bonitta oraz kapitan drużyny Robbert Andringa.

Wszyscy podkreślali, że przed siatkarzami Indykpolu AZS wyjątkowy sezon, a wyjątkowy z tego względu, że pierwszy rozegrany w całości poza Olsztynem. Urania, która przez długie lata była domowym obiektem drużyny z Kortowa, poszła do rozbiórki i przebudowy, a na oddanie do użytku nowej hali przy Al. Piłsudskiego trzeba będzie poczekać dwa lata. Przez ten czas "domową" halą olsztynian będzie ta przy ul. Niepodległości 11 B w Iławie.

– Wierzę, że wspólnie z naszymi wspaniałymi kibicami stworzymy w Iławie taką atmosferę, jaka panowała na naszych meczach w Uranii – powiedział Robbert Andringa.
Tu dodajmy, że podczas sobotniego otwarcia sezonu PlusLigi – czyli na meczu Indykpolu AZS z Asseco Resovią Rzeszów (godz. 14:45) – iławski obiekt powinien się wypełnić do ostatniego miejsca. W środę w sprzedaży pozostało już tylko ok. 20-30 wejściówek.

– Nie mieliśmy zbyt dużo czasu na treningi w pełnym składzie, bo Robbert i Meisam Salehi dołączyli do nas dopiero w weekend, ale jesteśmy gotowi do startu PlusLigi – zapewnił włoski szkoleniowiec Marco Bonitta. – Nie rozmawialiśmy jeszcze o celach na nowy sezon, ale jednego jestem pewien: będzie lepiej niż ostatnio – dodał.
Przypomnijmy: w minionym sezonie Indykpol AZS zakończył rozgrywki dopiero na 10. miejscu w 14-zespołowej lidze.
Wcześniej cel określił za to prezes siatkarzy z Olsztyna. – Awans do czołowej ósemki, choć zdajemy sobie sprawę, że inni też się wzmocnili i też będą mocni. Mam nadzieję, że ta drużyna da kibicom dużo radości. Oby tylko omijały nas kontuzje... – powiedział Tomasz Jankowski.