Medale w mundurach

2021-09-29 10:00:00(ost. akt: 2021-09-29 09:30:38)
Adrian Durma

Autor zdjęcia: archiwum domowe

KICK-BOXING\\\ W Siedlcach odbyły się mistrzostwa Polski wojska i służb mundurowych. Rywalizowało około 200 zawodników reprezentujących wojsko, policję, straż pożarną, straż graniczną, służby więzienne, komandosów, jednostki specjalne oraz Służbę Ochrony Państwa.
Podczas mistrzostw bardzo dobrze spisał się Piotr Kołakowski, która na co dzień jest zawodnikiem Zamku Expom Kurzętnik, ale w Siedlcach reprezentował 42 Batalion Lekkiej Piechoty w Morągu. Kołakowski w kategorii wagowej 84 kg w bardzo dobrym stylu wywalczył dwa tytuły mistrza Polski: w formule pointfiting i kick-light.
Równie udany był występ Adriana Durmy (Straż Pożarna Elbląg), który obronił dwa tytuły mistrzowskie w kategorii wagowej 74 kg. - Cieszę się, że mogłem wystąpić na mistrzostwach Polski, tym bardziej że wszystkie walki wygrałem przed czasem, chociaż walczyłem z dobrymi rywalami - mówi Durma. - Teraz przede mną jeszcze dwie imprezy: 8 października wystąpię w Pucharze Polski w Krzeszowicach, a tydzień później będę reprezentował Polskę na mistrzostwach świata we Włoszech.
W Siedlcach walczyła też Żaneta Cieśla (16 Żuławski Pułk Logistyczny Elbląg). I też walczyła znakomicie, bo w finale (kick-light, 55kg) pokonała Nicolę Kaczmarczyk (Straż Pożarna Pleszew).