Pierwsza wiktoria Victorii

2021-09-13 12:00:00 (ost. akt: 2021-09-12 20:20:35)
Victoria - Vęgoria 2:1

Victoria - Vęgoria 2:1

Autor zdjęcia: facebook

KLASA OKRĘGOWA\\\ W 6. kolejce Victoria Bartoszyce w końcu odniosła pierwsze zwycięstwo, chociaż aż dwóch jej zawodników dostało czerwone kartki! Jednak w grupie 1 bohaterem weekendu został Mariusz Grabowski (Wilczek), który w Wielbarku zdobył aż... sześć goli!
* Victoria Bartoszyce - Vęgoria Węgorzewo 2:1 (Włodarczyk 17 k, Przychodzki 75 - Galiniewski 77); czerwone kartki: Włodarczyk (69), Pryszczepko (90+5, obaj Victoria)

* Łyna Sępopol - Żagiel Piecki 1:4 (Rentkowski 18 - Spirydon 22, Samsel 46, 57, Wachowski 90+4; czerwona kartka: Rentkowski 83, Łyna)

* Śniardwy Orzysz - Orlęta Reszel 2:0

* Omulew Wielbark - Wilczek Wilkowo 2:8 (gole dla gości: Grabowski 6, Kalisz, Grabowski)

* Rominta Gołdap - Naki Olsztyn 2:1 (Kłak 12, Dyniszuk 36 - Drozdowski 57)

* Rona 03 Ełk - KS Wojciechy 2:1

* Czarni Olecko - Tęcza Biskupiec 0:2

* Pojezierze Prostki - MKS Jeziorany 0:3

GRUPA 1
1. Rominta 18 23:8
2. Tęcza 16 29:7
3. Rona 15 16:13
4. Śniardwy 13 12:5
5. Jeziorany 12 12:4
6. Żagiel 12 21:16
7. Vęgoria 12 12:9
8. Naki 10 19:7
9. Wilczek 7 14:15
10. Victoria 5 5:9
11. Orlęta 4 9:15
12. Wojciechy 4 8:15
13. Pojezierze 4 8:18
14. Łyna 4 9:27
15. Czarni 3 5:16
16. Omulew 0 4:22

W grupie 2 festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze Polonii Pasłęk. Podopieczni trenera Sebastiana Cierlickiego rozgromili Warmię aż 10:1 (hat-trick Radosława Lenarta). W dobrej formie utrzymują się piłkarze Drwęcy, którzy pokonali Tęczę 4:1, chociaż od 20. min grali w dziesiątkę (za kopnięcie rywala czerwoną kartkę obejrzał Jakub Bula).
Dawno tak wysokiej porażki nie doznał u siebie Kormoran, który przegrał z Ewingami (trener Dariusz Tyburski) aż 0:5, a mogło być jeszcze wyżej, gdyż piłka po strzale Rocco de Rosa obiła poprzeczkę.
Ciekawie było też w Nidzicy, gdzie Start pokonał Unię 3:2, mimo iż goście wygrywali już 2:0.

* Drwęca Nowe Miasto Lub. — Tęcza Miłomłyn 4:1
(Świniarski 2, 14, 88, Prochewicz 7 - Pietrago 43)

* Kormoran Zwierzewo — Ewingi Zalewo 0:5 (Gortatowski 28, Szymanowski 43, 49, 53, Juras 73)

* Delfin Rybno — Olimpia Olsztynek 3:5 (Rozentalski 7, Konicz 60, 70 - Pisarkiewicz 24, Kosiński 34, Duch 48, 82, Pechta 72)

* Polonia Pasłęk — Warmia Olsztyn 10:1 (Lenart 9 k, 57, 78, Wiczyński 26, Kamiński 27, 63, Błażewicz 31, 67, M. Konczewski 55 k, Chwoszcz 71 - Laszuk 35)

* Płomień Turznica — Radomniak Radomno 1:3 (Oleszczuk 62 - Lewicki 2, 16, 47)

* Start Nidzica — Unia Susz 3:2 (Łochnicki 70, Stasiukiewicz 72, Florek 82 - Górski 19, Bińczak 51)

* Grunwald Gierzwałd — Ossa Biskupiec Pom. 1:7 (Korgul 66 - Banaszek 1, Wiśniewski 4, 60, 86, Piceluk 7, 28, 70)

* Czarni Rudzienice — MKS Miłakowo 2:1 (Kołakowski 48, Karczewski 61 - Maćko 35)

GRUPA 2
1. Olimpia 15 26:12
2. Ossa 15 19:9
3. Polonia 14 30:12
4. Drwęca 14 17:6
5. Czarni 12 13:10
6. Start 11 15:11
7. Radomniak 10 11:9
8. Ewingi 9 13:14
9. Unia 8 14:14
10. Grunwald 7 13:17
11. Płomień 6 10:11
12. Tęcza 6 8:12
13. Delfin 5 12:15
14. Warmia 3 7:24
15. Kormoran 3 6:22
16. Miłakowo 0 8:24