20 bramek w Kozłowie

2021-09-02 10:27:42 (ost. akt: 2021-09-02 10:29:22)
PIŁKA NOŻNA\\\ Inaugurację sezonu mają już za sobą także piłkarze klasy B, a z największym impetem weszli w rozgrywki debiutanci z rezerw trzecioligowych Mamr Giżycko.
Zespół trenera Karola Murawskiego wygrał w Kozłowie aż... 20:0 (!!!), zostając, oczywiście, pierwszym liderem grupy 1. Czołowe role odegrali ograni już w pierwszym zespole Krystian Wiszniewski i Mariusz Rutkowski, którzy łącznie strzelili 11 goli (odpowiednio: 7 i 4). Do bramki gospodarzy trafiali też Jan Dobko (3), Michał Waszczyn, Patryk Żak (po 2), Kacper Malczewski oraz Dawid Tyszko.
O takim debiucie mogła tylko pomarzyć drużyna Agricoli Mierki (gr. 3), która w swoim historycznym (bo pierwszym) spotkaniu w klasie B uległa u siebie Velowi Dąbrówno 2:9 (Dawid Maniak 54, 72 - Maciej Sołobodowski 29, 51, 79, Dawid Szpejna 45, 86, Sebastian Skubaja 60, Kamil Bułakowski 78, Adrian Duczek 79, Jakub Widźgowski 85).
W grupie 4 pierwszym liderem został Wel Bratian, który rozgromił Huragan Byszwałd 8:0, a ciekawostką jest to, że pierwszych siedem bramek zdobył Jarosław Skonieczka (w 1., 14., 29., 35., 42., 50. i 63. min!). Ostatnie trafienie dołożył tuż przed końcem Waldemar Nowakowski (88.).

* Klasa B (1. kol.), grupa 1: Start Kozłowo - Mamry II Giżycko 0:20, Juksty Muntowo - Mini Soccer Academy 0:5, Pogoń Ryn - Salęt Boże 6:1, Vęgoria II Węgorzewo - Szansa Reszel 5:1.

GRUPA 1
1. Mamry II 3 20:0
2. Pogoń 3 6:1
3. Mini Soccer 3 5:0
4. Vęgoria II 3 5:1
5. Szansa 0 1:5
6. Salęt 0 1:6
7. Juksty 0 0:5
8. Start 0 0:20

* Grupa 2: Żabianka Żabi Róg - Dąb Kadyny 0:5, Warmia Elbląg - Grom Zwierzno 4:6, Czarni Małdyty - Sparta Kwietniewo 2:3, Zalew Frombork - Junior Świątki 2:3, Pogrom Aniołowo - Granica Zagaje 3:3.

GRUPA 2
1. Dąb 3 5:0
2. Grom 3 6:4
3. Junior 3 3:2
Sparta 3 3:2
5. Pogrom 1 3:3
Granica 1 3:3
7. Czarni 0 2:3
Zalew 0 2:3
9. Warmia 0 4:6
10. Żabianka 0 0:5

* Grupa 3: Mewa Smykowo - Warmianka Bęsia 3:4, Orzyc Janowo - Orzeł Czerwonka 3:3, CWKS 2020 Lamkowo - Pisa II Barczewo 2:5, WTKS Agricola Mierki - Vel Dąbrówno 2:9; pauzował GKS II Szczytno.

GRUPA 3
1. Vel 3 9:2
2. Pisa II 3 5:2
3. Bęsia 3 4:3
4. Orzeł 1 3:3
Orzyc 1 3:3
6. Mewa 0 3:4
7. Lamkowo 0 2:5
8. Agricola 0 2:9
9. Szczytno - -

* Grupa 4: Wel Bratian - Huragan Byszwałd 8:0, Torpeda Rożental - LZS Fijewo 4:2, Żak Jamielnik - Drewneks Sampława 1:4, UKS Mały Jeziorak Iława - Olimpia Kisielice 2:1, Zamek Szymbark - Wicher Gwiździny 7:1.

GRUPA 4
1. Wel 3 8:0
2. Zamek 3 7:1
3. Drewneks 3 4:1
4. Torpeda 3 4:2
5. Mały Jeziorak 3 2:1
6. Olimpia 0 1:2
7. Fijewo 0 2:4
8. Żak 0 1:4
9. Wicher 0 1:7
10. Huragan 0 0:8