Czy z tej wody będzie wino?

2021-08-31 10:00:00 (ost. akt: 2021-08-31 10:01:51)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

PIŁKA NOŻNA\\\ Trener Stomilu Adrian Stawski ma dwa tygodnie, by dokonać cudu i musiałby to być cud porównywalny do zamiany wody w wino! Niestety, na razie szkoleniowiec olsztyńskiego pierwszoligowca na cudotwórcę nie wygląda...
1. Gary Lineker, przed laty znakomity napastnik reprezentacji Anglii, powiedział kiedyś, że piłka nożna to taki sport, w którym po boisku biega 22 mężczyzn, a na koniec i tak wygrywają Niemcy. Parafrazując wypowiedź Anglika, bo w ostatnich latach mocno się zestarzała, można stwierdzić, że piłka nożna to sport, w którym po boisku rzeczywiście biega 22 mężczyzn, ale na końcu zawsze przegrywa Stomil Olsztyn i Sokół Ostróda.
W obu klubach w obecnym sezonie bardzo krucho z kasą - budżety zostały mocno okrojone (w Stomilu podobno mniej więcej o połowę, ale raczej z naciskiem na więcej), zatem nikt rewelacji się nie spodziewał, jednak jednocześnie chyba też nikt nie myślał, że będzie aż tak źle! Przecież Sokół w sześciu meczach nie tylko nie zdobył punktu, ale nawet nie strzelił jednego marnego gola. A spędził na boisku już 540 minut! Co gorsza nie widać nawet najmniejszego światełka w tunelu, bo wokół tylko ciemność.


Cały tekst we wtorkowej Gazecie Olsztyńskiej