Stomil ma nowego trenera!

2021-06-24 12:22:13 (ost. akt: 2021-06-24 12:47:11)
Adrian Stawski został trener em Stomilu Olsztyn

Adrian Stawski został trener em Stomilu Olsztyn

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

42-letni Adrian Stawski został trenerem pierwszoligowych piłkarzy Stomilu Olsztyn, z którym podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Były szkoleniowiec Bytovii zastąpił na tym stanowisku Piotra Klepczarka.
Adrian Stawski "od zawsze" pracował w Bytovii Bytów, którą poprowadził w aż 144 oficjalnych meczach, najpierw przez dwa i pół roku w pierwszej lidze, a przez kolejne półtora - w drugiej. Awansował m.in. do ćwierćfinału Pucharu Polski w 2017 (po wyeliminowaniu Pogoni Szczecin i Lechii Gdańsk!), a w sezonie 2018/19 spadł do drugiej ligi, ratując jednak klub po wycofaniu się sponsora (uzbierał wraz przyjaciółmi dwa miliony złotych na Bytovię!).

W grudniu zeszłego roku Stawski zrezygnował z pracy w Bytowie, tak dywagując o swojej przyszłości w rozmowie z Polsatem Sport: "Chciałbym trafić do klubu stabilnego, który ma pomysł i strategię na rozwój sportowy. I szansę na sukces. Bo ja też tego potrzebuję. Po tym niełatwym ostatnim czasie mojej pracy w Bytovii...".

42-letni szkoleniowiec przejmie obowiązki pierwszego trenera "Dumy Warmii" z rąk Piotra Klepczarka, który prowadził drużynę po odejściu z klubu na początku kwietnia Adama Majewskiego. Stomil zakończył miniony sezon na 15. miejscu w Fortuna 1. Lidze, a Bytovia - już bez Adriana Stawskiego - spadła z eWinner 2. Ligi...

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janusz Szwendowski #3069478 24 cze 2021 16:00

    Jeżeli zadziała prawo serii, to stomil „wreszcie” spadnie do drugiej ligi. Dotąd (z wyjątkiem może jednego czy dwóch sezonów) dzielnie o to się zespół starał i tylko wyjątkowa przewrotność losu powodowała, że w końcówce kilka zespołów okazywało się lepszych w tej rywalizacji.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz