Turcy bezradni w meczu z Włochami

2021-06-11 23:16:43(ost. akt: 2021-06-11 23:28:18)
Na inaugurację piłkarskich mistrzostw Europy Włochy bez problemów pokonały 3:0 Turcję. Gole strzelili: Merih Demiral (samobójczy), Ciro Immobile i Lorenzo Insigne.
Turcy w ataku nie mieli praktycznie żadnych argumentów, ale że w obronie udało się im nie popełnić błędu, więc pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
Jednak po przerwie worek z bramkami się w końcu rozwiązał. W 53. minucie Domenico Berardi zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, a do siatki po nieudanej interwencji wepchnął ją... Turek Merih Demiral.
13 minut później było już 2:0 - co prawda strzał Leonardo Spinazzoli obronił Ugurcan Cakir, ale przy dobitce z kilku metrów Ciro Immobile turecki bramkarz nie miał już nic do powiedzenia.
W 79. minucie Włosi postawili kropkę nad i, gdy podanie Immobile wykorzystał Lorenzo Insigne.

W drugim spotkaniu tej grupy w sobotę o godz. 15 Walia zagra ze Szwajcarią.
W drugiej kolejce (16 czerwca) Turcja zagra z Walią, a Włosi ze Szwajcarią w Rzymie.