SPRINTEM

2021-06-08 12:00:00 (ost. akt: 2021-06-08 11:46:32)
Piłkarki Akademii Sportu Stomil (trener Marek Maleszewski) są już w czwórce najlepszych drużyn w Polsce!

Piłkarki Akademii Sportu Stomil (trener Marek Maleszewski) są już w czwórce najlepszych drużyn w Polsce!

Autor zdjęcia: stomilolsztyn.com

PIŁKA NOŻNA\\\ Duży sukces odniosły 15-letnie piłkarki Akademii Sportu Stomil Olsztyn, które najpierw wygrały rywalizację w swojej makroregionalnej grupie Centralnej Ligi Juniorek U-15, a już w ćwierćfinale klubowych mistrzostw Polski pokonały u siebie drużynę UKS Trójka Staszkówka Jelna (mistrzynie Małopolski).
Tym samym podopieczne trenera Marka Maleszewskiego awansowały do czwórki najlepszych drużyn w kraju!

* AS Stomil Olsztyn – UKS Trójka Staszkówka Jelna 2:0 (1:0)
1:0 – Kamińska (8), 2:0 – Gliszczyńska (46)
AS STOMIL: Kornelia Czasnojć – Wiktoria Fidurska, Justyna Dukat, Wiktoria Farelnik, Paulina Wolak, Blanka Żukowska (76 Weronika Dłuska), Małgorzata Milewska, Wiktoria Kowalczyk (67 Roksana Szczurko), Julia Wółkiewicz (63 Zuzanna Boras), Oliwia Kamińska (80 Alicja Wawrzeniak), Anna Gliszczyńska

W półfinale młode olsztynianki spotkają się na wyjeździe z Perłami Lublin, które w ćwierćfinale wygrały z Ząbkovią Ząbki 1:0, podczas gdy drugą parę tworzą Akademia Piłkarska Lechia Gdańsk i GKS Gieksa Katowice. Oba spotkania zaplanowano na 19 czerwca.

* Inne wyniki 1/4 finału MP: AP Lechia Gdańsk – UKS SMS Łódź 2:0 (Zuzanna Grzywińska 41, 80+4), Perły Lublin – UKS Ząbkovia 1:0 (Aleksandra Pavlic 49), GKS Gieksa – Warta Poznań 4:1 (Zuzanna Witek 7, Hanna Wieczorek 62, Alicja Bednarek 68, Michalina Czekańska 79 - Julia Hennig 13).
Półfinały (19.06): AP Lechia – GKS Gieksa, Perły – AS Stomil. Finał zostanie rozegrany 26 czerwca.

GRUPA B CLJ U-15
1. AS Stomil 19 36:5
2. Ząbkovia 16 49:10
---------------------------------
3. Praga 13 34:16
4. Tęcza 13 25:9
---------------------------------
5. Ursus 12 21:10
6. Forty 6 11:43
7. Włókniarz 1 0:28
8. Stomilanki 1 3:58


>>> Na pożegnanie sezonu w Centralnej Lidze Juniorek U-17 piłkarki AS Stomil bez większych problemów ograły zamykający tabelę Stilon. 17-latki z Olsztyna zakończyły rozgrywki na piątej pozycji.

* AS Stomil Olsztyn – TKKF Stilon Gorzów Wlkp. 5:1 (2:1)
1:0 – Taranowska (18), 2:0 – Gadomska (29), 2:1 – Góra (30), 3:1 – Bielasta (47), 4:1 – Stefańska (83), 5:1 – Czarnecka (88)

AS STOMIL: Patrycja Krajewska (46 Maja Bogacka) – Zuzanna Bielasta, Martyna Żukowska, Karolina Taranowska, Justyna Dukat, Oliwia Korzec, Dominika Furgała (79 Maja Wilczewska), Weronika Gadomska, Oliwia Czarnecka, Aleksandra Długozima (49 Nikola Stefańska), Klaudia Ludkiewicz

Przed meczem uroczyście pożegnano Dominikę Turkowską i Małgorzatę Bartnikowską, które w trakcie rundy zakończyły swoją przygodę z piłką. Z kolei już podczas spotkania na Dajtkach olsztynianki utworzyły szpaler na pożegnanie swoich koleżanek z rocznika 2003, które właśnie „wychodzą” już z wieku juniorki.

* Inne mecze zaległej 15. kolejki: Ząbkovia Ząbki – Sportowa Czwórka Radom 4:1, Olimpia Szczecin – AP Lotos Gdańsk 2:5, Włókniarz Białystok – Pogoń Tczew 0:3, Praga Warszawa – Medyk Konin 0:2.

CLJ U-17 PÓŁNOC
1. Medyk 50 77:12
2. Praga 43 72:13
-----------------------------------
3. AP Lotos 39 66:27
4. Ząbkovia 32 75:40
5. AS Stomil 32 44:21
6. Olimpia 22 33:56
----------------------------------
7. Pogoń 19 34:30
8. Czwórka 11 18:55
9. Włókniarz 7 11:103
10. Stilon 5 12:85

>>> W zaległym meczu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 juniorzy młodsi Stomilu nie sprostali prowadzącej w tabeli Jagiellonii Białystok. Parę dni wcześniej podopieczni trenera Adama Zejera zdobyli komplet punktów, pokonując stołecznego Ursusa.

* AP Jagiellonia Białystok – Stomil Olsztyn 4:0 (2:0)

1:0 – Żabiuk (10), 2:0 – Wojdakowski (38), 3:0 – Protaziuk (50), 4:0 – Lewicki (82)
STOMIL: Olszewski (88 Wiśniewski) – Morawski, Drabiszczak (54 Drzewiecki), Szenfeld, Wojnach, Liter (88 Rudnicki), Gawryś, Florek (88 Kuształa), Brdak (57 Strzelec), Zapałowski (59 Babalski), Sobotka (46 Banul).

W czołówce grupy A panuje taki ścisk, że olsztynianie równie dobrze mogą zakończyć rozgrywki na pierwszym, jak i na piątym miejscu. W najbliższą niedzielę Stomil czeka wyjazdowy pojedynek z Ursusem (godz. 15:30), natomiast tydzień później – już na zakończenie sezonu na szczeblu makroregionalnym – drużyna Adama Zejera ponownie, tyle że tym razem w Olsztynie, spotka się z Jagiellonią.

* Inne mecze: Ursus Warszawa – Ząbkovia Ząbki 3:0, Polonia Warszawa – Legia Warszawa 5:0. Spotkanie UKS SMS Łódź – Znicz Pruszków zostanie rozegrane 16 czerwca.

GRUPA A CLJ U-17
1. AP Jagiellonia 12* 26 43:19
----------------------------------------
2. SMS Łódź 11 22 36:19
3. Stomil 12 21 27:29
4. Polonia 12 20 34:25
5. Legia 12 20 18:24
6. Ząbkovia 12 13 17:32
-----------------------------------------
7. Ursus 12 8 15:28
8. Znicz 11 4 9:23
* liczba rozegranych meczów


>>> Powoli do końca sezonu zbliżają się też rozgrywki Ligi Makroregionalnej U-19, w której wiosną występują w grupie A m.in. dwa zespoły z Warmii i Mazur: Jeziorak Iława i UKS Naki Olsztyn. Lepiej wiedzie się iławianom, prowadzonym przez trenera Tomasza Radzińskiego, którzy są na piątej pozycji w tabeli. Wczoraj Jeziorak przegrał jednak w Bełchatowie 0:4 (0:3).

* Ursus Warszawa – Naki Olsztyn 8:2 (3:1)
1:0 – Kołomański (4), 2:0 – Lepa (8), 2:1 – Bendyk (15), 3:1, 4:1 – Kołomański (40, 46), 5:1 – Pielacha (49), 6:1 – Kobuciński (53), 7:1 – Lepa (60), 7:2 – Bendyk (70), 8:2 – Kołomański (80)
NAKI: Cyprian Hłasko – Damian Drozdowski, Szymon Milewski, Michał Dyka, Błażej Malinowski, Szymon Goryński (46 Tomasz Kosiewski), Jakub Fronczak (60 Mateusz Sędziński), Maciej Samoraj, Bartosz Polonis, Maciej Częczek, Michał Bendyk

* Naki Olsztyn – Jeziorak Iława 1:5 (1:2)
0:1 – Szczepański (15), 1:1 – Fronczak (22), 1:2 – Świniarski (35), 1:3 – Nastaj (56), 1:4 – Świniarski (71), 1:5 – Wiśniewski (86)
NAKI: Cyprian Hłasko – Damian Drozdowski, Szymon Milewski, Michał Dyka (46 Mateusz Sędziński), Błażej Malinowski, Tomasz Kosiewski (70 Aleksander Kocięcki), Szymon Goryński, Jakub Fronczak, Maciej Samoraj (55 Dominik Żytkiewicz), Bartosz Polonis, Piotr Wiśniewski (46 Miłosz Kowalski)
JEZIORAK: Denis Staroń – Oskar Poniewski (50 Kacper Kijewski), Jakub Stanikowski, Szymon Nastaj, Kacper Kłosowski, Kacper Neumann, Jan Falkowski, Szymon Świniarski, Kacper Wieński (46 Dominik Wiśniewski), Jakub Szczepański

* Inne wyniki, 6. kolejka (zal.): Olimpia Zambrów – Polonia W-wa 0:13, Widzew Łódź – ŁKS 1926 Łomża 5:0; 13. kolejka: Polonia – Olimpia 9:0.
Dzisiaj o godz. 12 Naki podejmie na Dajtkach Ursusa, a pozostałe dwa mecze 13. kol. – Jezioraka z Bełchatowem oraz ŁKS Łomża z Widzewem – odbędą się 20 czerwca.


MAKROREGION U-19
1. Polonia 12* 33 63:6
---------------------------------------
2. Widzew 12 25 53:13
3. Ursus 12 23 35:17
4. Jeziorak 11 15 20:39
5. Łomża 12 14 19:29
6. Bełchatów 10 14 15:18
7. Naki 12 7 21:57
8. Olimpia 13 6 14:61


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD