Kto zostanie nowym trenerem Indykpolu AZS Olsztyn? Włosi już wiedzą

2021-05-26 20:56:14 (ost. akt: 2021-05-26 21:30:41)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Daniel Castellani pomimo ważnego kontraktu opuszcza Indykpol AZS Olsztyn. Argentyński szkoleniowiec dostał atrakcyjną ofertę z Turcji i będzie trenować Fenerbahce Stambuł. Kto zostanie jego następcą?
Consar Rawenna pożegnała trenera Marco Bonittę, dodając tym samym, że Bonita przyjął ofertę z Polski. Włoskie media donoszą, że trener przenosi się do Olsztyna, by objąć stery po Danielu Castellanim.

Tym samym Marco Bonitta będzie piątym włoskim trenerem olsztyńskiego zespołu. Wcześniej drużynę trenowali Tomaso Totolo, Andrea Gardini, Roberto Santilli i Paolo Montagnani. Szkoleniowiec będzie miał trudny początek, bo jego ostatni rodak nie poradził sobie, w efekcie został zwolniony w trakcie sezonu.

Marco Bonitta do tej pory trenował głównie żeńskie drużyny, jednak osiągał z nimi znaczne sukcesy. Docenić należy chociażby trzykrotne zdobycie Pucharu Włoch, dwukrotne mistrzostwo Włoch i zdobycie Pucharu Europy, a także sukcesy reprezentacyjne, czyli dwukrotne wicemistrzostwo Europy i zdobycie mistrzostwa świata.

Włoski szkoleniowiec jest znany polskiej publiczności, bo w latach 2007-08 prowadził żeńską reprezentację Polski, z którą awansował do finału cyklu Grand Prix.

kg

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD