Jan Firlej na dwa lata w Indykpolu AZS

2021-05-25 11:45:00 (ost. akt: 2021-05-25 12:57:19)
Jan Firlej został nowym rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn

Jan Firlej został nowym rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn

Autor zdjęcia: indykpolazs.pl

Niespełna 25-letni Jan Firlej, nie bez przyczyny uznawany za jednego z lepiej rokujących polskich rozgrywających, został nowym siatkarzem Indykpolu AZS! Dotychczasowy zawodnik GKS Katowice podpisał w Olsztynie dwuletnią umowę.
Jan Firlej urodził się 26 września 1996 roku w Radomiu i to właśnie w swoim rodzinnym mieście stawiał swoje pierwsze kroki w siatkówce. W tamtejszych Czarnych przeszedł przez wszystkie szczeble grup młodzieżowych, wieńcząc ten etap życia zdobyciem tytułu mistrza nieistniejących już rozgrywek Młodej Ligi (2015). Debiut w PlusLidze zaliczył w barwach AZS Politechniki Warszawskiej, którą reprezentował przez trzy sezony (2015-18). Później Firlej grał w Lindemans Aalst (brąz mistrzostw Belgii), a ostatnie dwa sezony spędził w GKS Katowice, gdzie był ważnym ogniwem zespołu. Przez najbliższe dwa lata Jan Firlej będzie kierował grą Indykpolu AZS!

– Do podpisania umowy z Indykpolem AZS przekonała mnie m.in. wizja składu – przyznaje Jan Firlej. – Będziemy mieli ciekawą drużynę, z zagranicznymi zawodnikami, którzy są w reprezentacjach swoich krajów. Wiążę duże nadzieje z przyszłym sezonem...

Przypomnijmy, że wcześniej klub z Kortowa ogłosił pozyskanie dwóch zawodników, którzy lada moment będą grali ze swoimi reprezentacjami w Lidze Narodów. Mowa o 22-letnim irańskim przyjmującym Meysamie Salehim oraz 29-letnim amerykańskim środkowym Taylorze Averillu.

>> Mimo że Indykpol AZS jeszcze oficjalnie tego nie potwierdził, jest przesądzone, że trenerem olsztynian nie będzie już Daniel Castellani. Jak już informowaliśmy, argentyński szkoleniowiec otrzymał intratną propozycję od swojego byłego klubu Fenerbahce Stambuł i poprosił AZS o rozwiązanie ważnego kontraktu.

Więcej - w środowej "Gazecie Olsztyńskiej".

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD