Sezon pod znakiem koronawirusa

2021-05-11 11:00:00 (ost. akt: 2021-05-11 10:48:46)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

SIATKÓWKA\\\ Trzeba mieć duży budżet, by móc się mierzyć z najlepszymi. Ciężko jest walczyć z klubami, które mają kilkukrotnie większe budżety, ale próbować trzeba - mówi Tomasz Jankowski, prezes zarządu Spółki Akcyjnej Piłka Siatkowa AZS UWM.
- Przed sezonem wydawało się, że olsztyńscy siatkarze skutecznie powalczą o czołową ósemkę. Tak w każdym razie można było sądzić po przedsezonowych zmianach w kadrze Indykpolu AZS. No i skoro miało być tak dobrze, to dlaczego było tak źle, bo tak przecież należy oceniać dopiero dziesiąte miejsce.
- Zacznę od tego, że przede wszystkim cieszę się, iż ten sezon w ogóle się odbył, że rozegrano wszystkie mecze, że został wyłoniony mistrz Polski, no i że, niestety, został wyłoniony spadkowicz z PlusLigi.
- To akurat dobrze!
- Niestety dla Będzina (uśmiech).
- Ale dobrze dla sportu.
- W każdym razie w październiku i listopadzie z powodu olbrzymiej liczby odwołanych meczów sytuacja w PlusLidze wyglądała dramatycznie. W pewnym momencie około 50 meczów zostało przełożonych!

Całą rozmowę przeczytasz we wtorkowej Gazecie Olsztyńskiej2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD