Maleje przewaga Legii

2021-04-18 20:24:34(ost. akt: 2021-04-18 20:25:51)

Autor zdjęcia: archiwum GO

Legia po raz drugi z rzędu tylko zremisowała, a że Pogoń po raz drugi wygrała, więc przewaga warszawian zmalała z 10 do 6 punktów.
W 25. kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa pewnie wygrali u siebie (czyli niezmiennie w Bełchatowie) z Lechem Poznań. Raków, w którego szeregach pełne 90 minut rozegrał były zawodnik Vęgorii Węgorzewo, Patryk Kun, umocnił się na trzecim miejscu w tabeli. Także dlatego, że Piast zrobił wszystko, żeby nie wygrać w Gdańsku: gliwiczanie do 87. min prowadzili 2:0, ale najpierw stracili gola, w ostatniej minucie nie wykorzystali rzutu karnego na 3:1 (Duszan Kuciak obronił strzał Tomasza Jodłowca), a w piątej minucie doliczonego czasu gry dali się trafić jeszcze raz, no i mecz zakończył się remisem.

* 25. kol.: Legia Warszawa - Cracovia 0:0; Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 2:2 (Szwoch 78, Uryga 90+6 - Imaz 35, Bida 61); Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:1 (Manneh 26 - Piasecki 70); Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:2 (Zwoliński 87, Paixao 90+5 k - Steczyk 29, Sokołowski 48); Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin 0:2 (Kozłowski 33, Kowalczyk 64 k); Raków Częstochowa - Lech Poznań 3:1 (Tudor 10, Piątkowski 29, Cebula 56 - Ishak 49); Stal Mielec - Zagłębie Lubin 0:2 (Starzyński 38 k, Szysz 73), Wisła Kraków - Warta Poznań 0:1 (Kuzimski 88).