Duet walczy o II ligę

2021-04-15 15:00:00 (ost. akt: 2021-04-15 14:31:57)
Siatkarze Teamu Cresovia piszą wyjątkową kartę w historii swojego klubu

Siatkarze Teamu Cresovia piszą wyjątkową kartę w historii swojego klubu

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Siatkarze Sunbrokera KPS Gietrzwałd oraz Teamu Cresovia Górowo Iławeckie, czyli mistrz i wicemistrz województwa, awansowali do finałowych turniejów o wejście do II ligi (23-25 kwietnia). Nie udało się to trzeciemu reprezentantowi Warmii i Mazur, Olimpii Kisielice.
O miłą niespodziankę postarała się zwłaszcza drużyna z Górowa Iławeckiego. „W tzw. barażach o awans do II ligi bierzemy udział po raz pierwszy. Biorąc ten fakt pod uwagę, możemy śmiało stwierdzić, że zajęcie w nich drugiego miejsca i uzyskanie prawa udziału w turnieju finałowym jest dla nas ogromnym sukcesem. Możliwe, że największym w naszej dotychczasowej przygodzie z siatkówką” – tak ten historyczny występ skwitował oficjalny profil facebookowy Teamu Cresovia.
Siatkarze z Górowa Iławeckiego zaczęli turniej w Żyrardowie od ciężko wywalczonego zwycięstwa nad Lubczą Racławówka (od 2:0 przez 2:2 do 3:2). „Wyszliśmy na parkiet z nastawieniem, że pierwszy mecz to najważniejsze spotkanie całego turnieju. No i na zakończenie okazało się, że właśnie tak było” – napisano w mediach społecznościowych. Dzień później Team Cresovia uległ faworyzowanym gospodarzom (1:3), ale... „Porażka nie podłamała naszej drużyny. Wiedzieliśmy, że nie będziemy faworytem tego turnieju. Raczej marzyła nam się rola „czarnego konia”. Ostatni mecz miał zadecydować o tym, czy tak zostaniemy zapamiętani” – to znowu cytat z Facebooka.

Ostatniego dnia górowianie, mimo licznych problemów zdrowotnych (staw skokowy, wybity kciuk, przeciążenia kolan, problemy żołądkowe), najpierw zrobili to, co do nich należało – czyli pokonali juniorów Skry Bełchatów – a następnie... trzymali kciuki za miejscową drużynę. Ekipa Żyrardowskiego Stowarzyszenia Siatkówki Len musiała wygrać dwa sety, żeby z awansu cieszył się też Team Cresovia, a tymczasem po trzech partiach gospodarze przegrywali 1:2 z Lubczą. Na szczęście, czwartego seta (a później także piątego) wygrał Len, więc w Górowie Iławeckim mogli odetchnąć z ulgą...
„Zrobimy co w naszej mocy, żeby jak najszybciej wyleczyć urazy i jak najlepiej przygotować się do największego wyzwania, jakie kiedykolwiek stanęło przed naszą drużyną. Mamy nadzieję, że w turnieju finałowym również będziecie nam kibicować. Wszystkie komentarze w mediach społecznościowych, SMS-y i telefony, jakie otrzymywaliśmy w trakcie półfinałów, dodawały nam sił. Dziękujemy, że byliście z nami” – zakończył swoją relację z wydarzeń w Żyrardowie profil Teamu Cresovia, klubu założonego w 1999 roku przez Jerzego Tatola. Tu trzeba dodać, że pan Jurek (rocznik 1970!) jest rozgrywającym i kapitanem zespołu.

TEAM CRESOVIA: Jerzy Tatol, Mateusz Grzywiński (rozgrywający), Mikołaj Borko, Patryk Kulpaka (atakujący), Paweł Borkowski, Marcin Kaszubat, Krzysztof Rawski, Bartosz Zaborowski (przyjmujący), Adrian Jachimowicz, Jacek Kawiecki, Marcin Kawiecki, Kamil Koszewski, Łukasz Mokrski (środkowi), Jarosław Karpiński, Jakub Romasz (libero).


Zwycięsko przez pierwszy etap walki o II ligę przeszli też siatkarze z Gietrzwałdu, dla których sama gra w barażach to nie pierwszyzna. W łódzkim Żychlinie zespół Sunbrokera KPS na dzień dobry odprawił rywali z Oborników Śląskich (3:0), co również okazało się kluczowe dla losów awansu. Bo mimo dość gładkiej przegranej z Trójką Kobyłka w drugim spotkaniu, mistrzowie Warmii i Mazur zachowali szanse na przejście do dalszych gier. Trzeba było „tylko” pokonać na koniec gospodarzy, no i tak też się stało. Grzegorz Pietkiewicz, Jakub Zabłocki i spółka wygrali 3:1, zajmując drugie miejsce grupie dzięki lepszemu bilansowi... małych punktów! – Daliśmy z siebie wszystko, a za dwa tygodnie jedziemy do Bydgoszczy i tam zamierzamy zrobić to samo – powiedział po półfinałach Maciej Dziuba z KPS-u (na antenie Radia UWM FM.
SUNBROKER KPS: Tomasz Biryło, Grzegorz Pietkiewicz, Tomasz Leik, Dorian Nawrocki, Patryk Dobkowski, Maciej Dziuba, Jakub Zabłocki, Bartosz Bednarczyk, Krystian Chełchowski, Adam Awiżeń, Michał Bajor, Aleksander Sordyl (libero), Mateusz Olbryś (libero).

W dniach 23-25 kwietnia Team Cresovia powalczy tylko o jedno premiowane awansem do II ligi miejsce w podkaliskich Skalmierzycach, gdzie jego rywalami będą tamtejszy Legion Św. Katarzyny, BTS Bolesławiec (wicemistrz Dolnego Śląska) oraz Gród Czop Podegrodzie (wicemistrz Małopolski). Z kolei Sunbroker KPS czeka w tym samym terminie o wiele bliższy wyjazd do Bydgoszczy, gdzie rywalami w grze o II ligę będą juniorzy tamtejszego Chemika, a także KS Rudziniec (wicemistrz Śląska) i Wawel Kraków.

* Turnieje półfinałowe o II ligę. Żychlin: Sunbroker KPS Gietrzwałd - KP Oborniki Śląskie 3:0 (15, 17, 16), Trójka Kobyłka - Volley Team Żychlin 3:0, Oborniki Śl. - Żychlin 3:0, Sunbroker KPS - Trójka 0:3 (-22, -18, -17), Trójka - Oborniki Śl. 1:3, Żychlin - Sunbroker KPS 1:3 (24, -16, -18, -15).


TABELA
1. Trójka 5 7:3
2. Gietrzwałd 5 6:4 231:198
--------------------------------------------
3. Oborniki 5 6:4 220:222
4. Żychlin 3 1:9

Żyrardów: Len Żyrardów - Skra II Bełchatów 3:1, Team Cresovia Górowo Iławeckie - Lubcza Racławówka 3:2 (20, 23, -19, -20, 12), Skra II - Lubcza 1:3, Len - Team Cresovia 3:1 (21, 17, -18, 19), Team Cresovia - Skra II 3:0 (23, 19, 22), Lubcza - Len 2:3.


TABELA
1. Len 6 9:4
2. Cresovia 5 7:5
-------------------------------
3. Lubcza 4 7:7
4. Skra II 3 2:9

Bydgoszcz: Olimpia Kisielice - GSKS Laskowa 0:3 (-18, -18, -20), Szamotulanin Szamotuły - Chemik II Bydgoszcz 1:3, Laskowa - Chemik II 1:3, Olimpia - Szamotuły 1:3 (20, -22, -18, -22), Szamotuły - Laskowa 3:2, Chemik II - Olimpia 3:0 (14, 18, 20); kolejność: 1. Chemik II 6 pkt; 2. Szamotuły 5; 3. Laskowa 4; 4. Olimpia 3.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD