Wietrzenie szatni Indykpolu AZS

2021-04-01 16:02:58 (ost. akt: 2021-04-01 16:05:53)
Damian Schulz w akcji

Damian Schulz w akcji

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

W trwających jeszcze rozgrywkach PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS kompletnie zawiedli, kończąc sezon na dziesiątym miejscu.
Jeszcze w trakcie sezonu klub z Kortowa poinformował o przedłużeniu umów ze środkowym Mateuszem Porębą i przyjmującym Robbertem Andringą, którzy spędzą w Indykpolu AZS jeszcze po dwa sezony (do 2023 roku). Nie zmienia to jednak faktu, że – według niepotwierdzonych oficjalnie informacji – drużynę trenera Daniela Castellaniego czeka kolejne porządne wietrzenie szatni. I tak, podobno Olsztyn mają wkrótce opuścić m.in. rozgrywający Przemysław Stępień (podobno przechodzi do Cuprum Lubin), obaj atakujący – Damian Schulz (Verva Waszawa?) i Remigiusz Kapica (Cuprum) oraz przyjmujący Wojciech Żaliński (ZAKSA Kędzierzyn) i Ruben Schott (Włochy?).
Z kolei transferowe plotki łączą z Indykpolem AZS m.in. Jana Firleja (25-letni rozgrywający GKS Katowice), Jana Króla (atakujący Vervy Warszawa) oraz Karola Butryna, 28-letniego atakującego Resovii Rzeszów, który jest w tym sezonie jedną z absolutnie pierwszoplanowych postaci PlusLigi (z dorobkiem 529 punktów jest najlepszym punktującym ekstraklasy; dostał aż osiem statuetek MVP). Mówi się też, że na przyjęciu zagrywki klub ze stolicy Warmii i Mazur ma wzmocnić 24-letni reprezentant USA, Torey Defalco z włoskiego Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia (jego drużyna walczy teraz o miejsca 5-12 w Superledze).

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD