Niestety, w II lidze i Sokół, i Olimpia do tyłu

2021-03-27 19:52:07 (ost. akt: 2021-03-28 12:25:35)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Nadal kiepsko na drugoligowym froncie wiedzie się piłkarzom Sokoła Ostróda – beniaminek przegrał już trzeci mecz z rzędu, tym razem z ostatnim w tabeli Zniczem, i pozostaje z zaledwie jednym punktem zdobytym wiosną. Porażki doznała też Olimpia, która uległa w Elblągu faworyzowanej Stali Rzeszów.
* Znicz Pruszków – Sokół Ostróda 2:1 (1:1)
0:1
– Wolny (5), 1:1 – Grudziński (35), 2:1 – Wichtowski (78)
SOKÓŁ: Błażej Niezgoda – Michał Zimmer, Krzysztof Wicki, Wojciech Mazurowski, Karol Turek (86 Wojciech Kalinowski) – Dominik Więcek (65 Sebastian Rugowski), Jakub Czajkowski (86 Adam Dobosz), Karol Żwir, Paweł Brzuzy (62 Łukasz Soszyński), Tomasz Gajda – Dawid Wolny
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków); żółte kartki: Kaliniec, Hrnčiar (Znicz), Czajkowski, Żwir (Sokół); czerwona kartka: Hrnčiar (90, Znicz, za drugą żółtą)

* Olimpia Elbląg – Stal Rzeszów 1:3 (0:0)
0:1, 0:2
– Pieczara (46, 57), 1:2 – Poliński (59), 1:3 – Goncerz (90)
OLIMPIA: Andrzej Witan – Sebastian Kamiński, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski (83 Michał Ressel) – Michał Kiełtyka (55 Dawid Jabłoński), Klaudiusz Krasa (83 Eryk Filipczyk), Patryk Burzyński, Aleksander Waniek (45 Wojciech Zyska), Oskar Kordykiewicz (55 Damian Poliński) – Janusz Surdykowski
Sędziował: Karol Arys (Szczecin); żółte kartki: Kordykiewicz, Waniek (Olimpia), Sławek, Mustafajew (Stal); czerwona kartka: Burzyński (43, Olimpia, za uderzenie przeciwnika)

W Wielką Sobotę drugoligowe derby województwa: Sokół podejmuje w Ostródzie elbląską Olimpię (g. 12). Wcześniej, bo już pojutrze ostródzianie rozegrają w Siedlcach zaległe spotkanie z Pogonią (g. 16).

* Inne mecze 24. kolejki: Śląsk II Wrocław – Wigry Suwałki 3:0 (0:0), Błękitni Stargard – Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:2), Olimpia Grudziądz – Hutnik Kraków 1:2 (1:1), Górnik Polkowice – Lech II Poznań 4:0 (2:0), pauzował KKS 1925 Kalisz. Mecz Garbarnia Kraków – Motor Lublin przełożono na 21 kwietnia.

Niedziela: Skra Częstochowa – Bytovia Bytów (g. 16), Pogoń Siedlce – GKS Katowice (16.45).

EWINNER II LIGA
1. Górnik 22* 48 46:18
2. Chojnice 23 47 41:19
-----------------------------------------
3. Katowice 21 47 43:22
4. Skra 21 40 32:18
5. Wigry 22 40 31:22
6. Kalisz 22 34 32:24
-----------------------------------------
7. Stal 22 34 33:28
8. Śląsk II 22 32 32:28
9. Motor 21 29 24:22
10. Bytovia 22 28 31:31
11. Sokół 22 27 29:30
12. Garbarnia 21 26 26:31
13. Pogoń 20 24 31:34
14. Hutnik 23 23 28:50
15. Olimpia G. 23 23 22:38
16. Błękitni 23 22 21:47
-----------------------------------------
17. Lech II 22 21 32:42
18. Olimpia E. 23 21 25:35
19. Znicz 23 20 20:40
* liczba rozegranych meczów